Фактичну перевірку проводять, зокрема, якщо є у наявності та/або отримали в установленому законодавством порядку інформацію про:
- використання праці найманих осіб без належного оформлення трудових відносин;
- виплати роботодавцями доходів у вигляді заробітної плати без сплати податків до бюджету.
Платник податків зобов’язаний надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів усі документи, що належать або пов’язані з предметом перевірки. Такий обов’язок виникає після початку перевірки (п. 85.2 Податкового кодексу України; ПК).
Під час фактичної перевірки у частині дотримання роботодавцем законодавства щодо оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами), в тому числі з тими, яким установили випробування, контролери перевіряють наявність належного оформлення трудових відносин.
Також з’ясовують як роботодавець веде:
- облік роботи, виконаної працівником;
- облік витрат на оплату праці;
- відомості про оплату праці працівника.
Щоб з’ясувати факт належного оформлення трудових відносин з працівником, можуть використовувати документи, що посвідчують особу, або інші документи, які дають змогу її ідентифікувати (посадове посвідчення, посвідчення водія, санітарна книжка тощо).
За матеріалами ГУ ДФС у Дніпропетровській області
Про фактичну перевірку податківці не попереджають. Розповімо, як зустріти неочікуваних візитерів, як діяти, коли вони проводять контрольну розрахункову операцію, фото- чи відеозйомку, та які порушення виявляють найчастіше.