Впровадження кваліфікованого електронного підпису привід змінити Порядок ведення ЄРПН

ДФС приведе Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затверджений постановою КМУ від 29.12.2010 № 1246 (далі — Порядок) у відповідність до Закону України «Про електронні довірчі послуги» від 05.10.2017 № 2155-VIII (далі – Закон № 2155).

Чим корисний для бізнесу Закон про електронні довірчі послуги

Для цього розроблений проект постанови КМУ «Про внесення змін до Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних», який оприлюднила ДФС на своєму порталі.

Серед змін: заміна слів «електронний цифровий підпис» на слова «кваліфікований електронний підпис» та «Про електронний цифровий підпис» на «Про електронні довірчі послуги».

Крім того в новій інтерпретації викладено норму щодо делегування права підпису податкової накладної та/або розрахунку коригування іншій посадовій викладено.

Правочини, які підлягають нотаріальному посвідченню

Відповідно до проекту постанови, для делегування права підпису податкової накладної та/або розрахунку коригування іншій посадовій особі платник податку отримує засоби кваліфікованого електронного підпису кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг для такої особи та подає органу ДФС за основним місцем обліку (або за неосновним місцем обліку – для платників податку, які змінили місцезнаходження та для яких сплата визначених законодавством податків і зборів після такої реєстрації здійснюється за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду) кваліфіковані сертифікати відкритих ключів зазначеної особи. У такому разі кваліфіковані електронні підписи посадових осіб платника податку накладають у такому порядку:

  • електронний цифровий підпис посадової особи, якій делеговано право підпису податкової накладної та/або розрахунку коригування;
  • електронний цифровий підпис, який за правовим статусом прирівнюють до печатки платника податку (у разі наявності).

За матеріалами ДФС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Реєстрація податкової накладної в ЄРПН

Реєстрація податкових накладних обов'язкова, адже без неї вони фактично недійсні. А ще ― загрожує штрафом несвоєчасна реєстрація податкових накладних. Однак в умовах воєнного стану правила дещо змінилися. В огляді експерт розбирає строки реєстрації податкових накладних, порядок реєстрації податкових накладних та граничний термін реєстрації податкових накладних
291741

Податкова накладна 2025: актуальна форма

Обов’язок платників ПДВ вчасно реєструвати податкові накладні під час воєнного стану й надалі діє. Із новою формою податкової накладної, яка діє з 1 жовтня 2024 року, та особливостями її складання допоможе ознайомитися роз’яснення експерта. У консультації знайдете зразки податкової накладної, які можете скачати
368517

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді