Суд розблокував ПН: коли можна сформувати за нею податковий кредит

Які ознаки ризику блокування податкових накладних

На дату перерахування передоплати за товар постачальник склав податкову накладну (далі — ПН), але її реєстрація в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН) була зупинена. Підприємство (покупець) суму ПДВ по цій ПН включило до податкового кредиту податкової декларації з ПДВ за листопад 2017 року.

За результатами документальної перевірки за період включення не зареєстрованої ПН до складу податкового кредиту, податківці донарахували податкові зобов'язання на суму ПДВ по такій ПН. Склали акт та винесли податкове повідомлення-рішення. Підприємство погасило зобов'язання по ПДВ.

За результатами судового оскарження у 2019 році рішення про зупинку реєстрації в ЄРПН цієї ПН було скасовано та зобов'язано контролюючий орган зареєструвати в ЄРПН ПН (на момент розгляду звернення ПН не зареєстрована в ЄРПН).

Податківці пояснюють: до дати реєстрації ПН в ЄРПН платник податку не має права включати суми ПДВ по такій ПН до складу податкового кредиту.

Сума ПДВ за ПН, яка зареєстрована в ЄРПН за рішенням суду, може бути включена до складу податкового кредиту, за умови її своєчасної реєстрації в ЄРПН протягом 1095 календарних днів з дати її складання.

Оскільки суму ПДВ по ПН, реєстрацію якої в ЄРПН було зупинено, безпідставно включено до складу податкового кредиту у періоді її складання, після її реєстрації в ЄРПН за рішенням суду вже нема підстав для повторного формування податкового кредиту за цією ПН.

Також контролери відмітили: перерахунок податкового зобов’язання (в тому числі штрафних санкцій і пені) по податковому повідомленню-рішенню, винесеному на занижену суму податкових зобов'язань, Податковим кодексом України не передбачений.

Лист від 16.07.2019 № 3292/6/99-99-12-02-01-15/ІПК

Колеги! Запрошуємо взяти участь у безплатному вебінарі для бухгалтерів. Не пропустіть!
Центральна частина статичний блок 1

Статті за темою

Усі статті за темою

Зведена податкова накладна

У консультації про особливості зведених податкових накладних та їхні типи, про компенсуючі податкові накладні та накладні на безперервні й ритмічні поставки, про податкові накладні на мінімальну базу, а також приклади зведених податкових накладних
121247

Єдиний реєстр податкових накладних 2024

Скласти та зареєструвати податкову накладну/розрахунок коригування – відповідальна ділянка сучасної бухгалтерії. У цьому огляді – про особливості функціонування ЄРПН та СЕА
19807

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді