Суд розблокував ПН: коли можна сформувати за нею податковий кредит

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Які ознаки ризику блокування податкових накладних

На дату перерахування передоплати за товар постачальник склав податкову накладну (далі — ПН), але її реєстрація в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН) була зупинена. Підприємство (покупець) суму ПДВ по цій ПН включило до податкового кредиту податкової декларації з ПДВ за листопад 2017 року.

За результатами документальної перевірки за період включення не зареєстрованої ПН до складу податкового кредиту, податківці донарахували податкові зобов'язання на суму ПДВ по такій ПН. Склали акт та винесли податкове повідомлення-рішення. Підприємство погасило зобов'язання по ПДВ.

За результатами судового оскарження у 2019 році рішення про зупинку реєстрації в ЄРПН цієї ПН було скасовано та зобов'язано контролюючий орган зареєструвати в ЄРПН ПН (на момент розгляду звернення ПН не зареєстрована в ЄРПН).

Податківці пояснюють: до дати реєстрації ПН в ЄРПН платник податку не має права включати суми ПДВ по такій ПН до складу податкового кредиту.

Сума ПДВ за ПН, яка зареєстрована в ЄРПН за рішенням суду, може бути включена до складу податкового кредиту, за умови її своєчасної реєстрації в ЄРПН протягом 1095 календарних днів з дати її складання.

Оскільки суму ПДВ по ПН, реєстрацію якої в ЄРПН було зупинено, безпідставно включено до складу податкового кредиту у періоді її складання, після її реєстрації в ЄРПН за рішенням суду вже нема підстав для повторного формування податкового кредиту за цією ПН.

Також контролери відмітили: перерахунок податкового зобов’язання (в тому числі штрафних санкцій і пені) по податковому повідомленню-рішенню, винесеному на занижену суму податкових зобов'язань, Податковим кодексом України не передбачений.

Лист від 16.07.2019 № 3292/6/99-99-12-02-01-15/ІПК


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок коригування до податкової накладної: оновлена форма

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
722251

Календар бухгалтера 2025: червень

Виробничий календар на червень 2025 та податковий календар на червень допоможуть бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
26924

Календар бухгалтера 2025: травень

Цьогоріч травень також не святковий — через війну травневих свят немає. Однак розібратися й розрахувати зарплату, відпускні та лікарняні, скласти табель робочого часу — все одно потрібно. Допоможе вам у цьому виробничий календар на травень 2025, а сплатити податки — податковий календар на травень 2025. Вчасно подати податкову, фінансову та статистичну звітність допоможе бухгалтерський календар на травень 2025
34969

Код УКТ ЗЕД в податковій накладній: як визначити

Код УКТ ЗЕД попри його назву використовують не лише під час оформлення операцій зовнішньоекономічної діяльності, але й має безпосереднє відношення до податкових накладних за умови внутрішнього постачання товарів. Як визначити цей код, до яких наслідків можуть призвести помилки, чи можна його скорочувати, коли він не потрібен, розрахунок коригування при помилці в коді УКТ ЗЕД 2025 — це все знайдете у консультації
98845

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді