ОГЛЯД СУДОВОЇ ПРАКТИКИ. Відпустка: 5 помилок, яких варто уникати роботодавцю
Працівниця — одинока мати має право на соціальну відпустку на дітей до досягнення дитиною 18 років. Але працівниця втрачає право на соціальну відпустку на дітей, якщо її дитина набуває повної цивільної дієздатності до виповнення 18 років (повноліття).
Повну цивільну дієздатність можно надати фізичній особі, яка досягла шістнадцяти років і працює за трудовим договором, а також неповнолітній особі, яку записали матір’ю або батьком дитини (ст. 35 Цивільного кодексу України).
► хто має право на додаткову відпустку ► кого вважати одинокою матір’ю для надання додаткової соціальної відпустки ► як підтвердити статус одинокої матері ► до якого віку дитини надавати додаткову соціальну відпустку
Тому одинока мати доньки, яка у віці до 18 років народила дитину, втрачає право на соціальну відпустку на дітей за підставою «одинока мати». У зв’язку з тим, що донька працівниці для догляду якої вона отримувала соціальну відпустку на дітей за підставою «одинока мати» набула повної цивільної дієздатності до досягнення 18 років, через народження нею дитини.
Оскільки донька народила дитину у 2019 році, то останній раз право на соціальну відпустку за підставою «одинока мати» виникає у працівниці за 2019 рік.
З 2020 року, вона втрачає це право. У разі цього працівниця може використати належні їй дні соціальної відпустки на дітей протягом 2019 року і після того, як її дитина набула повної цивільної дієздатності.