Неповнолітня донька працівниці стала матір’ю — чи втратить працівниця право на «дитячу відпустку»

ОГЛЯД СУДОВОЇ ПРАКТИКИ. Відпустка: 5 помилок, яких варто уникати роботодавцю

Працівниця — одинока мати має право на соціальну відпустку на дітей до досягнення дитиною 18 років. Але працівниця втрачає право на соціальну відпустку на дітей, якщо її дитина набуває повної цивільної дієздатності до виповнення 18 років (повноліття).

Повну цивільну дієздатність можно надати фізичній особі, яка досягла шістнадцяти років і працює за трудовим договором, а також неповнолітній особі, яку записали матір’ю або батьком дитини (ст. 35 Цивільного кодексу України).

Тому одинока мати доньки, яка у віці до 18 років народила дитину, втрачає право на соціальну відпустку на дітей за підставою «одинока мати». У зв’язку з тим, що донька працівниці для догляду якої вона отримувала соціальну відпустку на дітей за підставою «одинока мати» набула повної цивільної дієздатності до досягнення 18 років, через народження нею дитини.

Оскільки донька народила дитину у 2019 році, то останній раз право на соціальну відпустку за підставою «одинока мати» виникає у працівниці за 2019 рік.

З 2020 року, вона втрачає це право. У разі цього працівниця може використати належні їй дні соціальної відпустки на дітей протягом 2019 року і після того, як її дитина набула повної цивільної дієздатності.

За матеріалами ГУ Держпраці у Дніпропетровській області


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Додаткова відпустка особам з інвалідністю та учасникам бойових дій

Розглянемо додаткові відпустки особам з інвалідністю та учасникам бойових дій та розберемо, чим вони відрізняються від звичайних щорічних додаткових відпусток, питання оплати та документального оформлення таких відпусток. Огляд буде цікавий усім, у кого працюють учасники бойових дій, учасники війни, учасники АТО та працівники, які мають інвалідність (не обов’язково внаслідок військових дій)
42746

Відклик з відпустки

На підприємстві може виникнути ситуація, коли вкрай потрібний працівник перебуває у відпустці. Відкликання з відпустки: підстави, порядок, оплата праці, зразок наказу про відкликання з відпустки — у статті
70145

Декрет для ФОП: як скористатися та оформити

Скористатися декретною відпусткою та отримати виплати допомоги у звʼязку з вагітністю та пологами можуть не тільки працівниці підприємств, але й самозайняті жінки-підприємці. Як оформити декретну відпустку ФОП, отримати виплату декретних, оподаткувати допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами ФОП та періоду декретної відпустки, приклади документів – у огляді
279642

Компенсація за невикористану відпустку: як розрахувати

Невикористану відпустку можна замінити грошима. Але за певних умов. З’ясуємо, коли виплачувати компенсацію, як її розрахувати за різних ситуацій. Розглянемо порядок оподаткування та обліку компенсації невикористаної відпустки
366204

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді