Як внести зміни у додаток до ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним щодо РРО

Для внесення змін у додаток до ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним щодо РРО (КОРО), подайте заяву довільної форми

Як внести зміни у додаток до ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним щодо РРО

Роздрібну торгівля, зокрема, пальним можуть здійснювати госпсуб’єкти (у тому числі іноземні госпсуб’єкти, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності, у тому числі їх виробники, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю (ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» від 19.12.1995 № 481/95-BP; далі — Закон № 481).

У додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю, зокрема, пальним госпсуб’єкт зазначає адресу місця торгівлі і вказує перелік електронних контрольно-касових апаратів та інформацію про них:

  • модель, модифікацію, заводський номер, виробника, дату виготовлення;
  • реєстраційні номери книг обліку розрахункових операцій (далі — КОРО), які знаходяться у місці торгівлі;
  • фіскальні номери програмних реєстраторів розрахункових операцій.

У разі зміни відомостей, зазначених у виданій госпсуб’єкту ліцензії (за винятком змін, пов’язаних з реорганізацією госпсуб’єкта та/або зміною типу акціонерного товариства), госпсуб’єкт зобов’язаний у місячний термін з дня внесення таких змін звернутися до органу, який видав ліцензію, з відповідною заявою.

Орган, який видав ліцензію, на підставі заяви протягом трьох робочих днів видає ліцензію, оформлену на новому бланку з урахуванням змін.

Законом № 481 не встановили окремих вимог до заяви та пакету документів, які подають для внесення змін щодо РРО, через який здійснюють реалізацію пального, зазначених у додатку до ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним.

Тому для внесення змін у додаток до ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним щодо РРО (КОРО), необхідно подати заяву довільної форми із зазначенням адреси місця торгівлі, переліку РРО, ПРРО (КОРО), які знаходяться у місці торгівлі та інформації про них:

  • модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення;
  • реєстраційні номери посвідчень РРО (КОРО), які знаходяться у місці торгівлі, фіскальні номери ПРРО, дату початку їх обліку в податкових органах, а також документи, які потребують внесення змін (ліцензія з додатком).

Орган ліцензування на підставі такої заяви протягом трьох робочих днів видає госпсуб’єкту переоформлену ліцензію з урахуванням змін.

Плату за ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним справляють щорічно і зараховують до місцевих бюджетів.

У разі роздрібної торгівлі, зокрема, пальним через РРО (КОРО), не зазначеним у ліцензії, до госпсуб’єктів (у тому числі іноземних госпсуб’єктів, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) застосовують фінансові санкції у вигляді штрафів у розмірі 200% вартості реалізованої через такі РРО (КОРО) продукції, але не менше 10 000 грн (абз. 11 ч. 2 ст. 17 Закону № 481).

За інформацією ДПС по роботі з ВПП


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Держбюджет 2025

19 листопада ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Це вже третій бюджет країни за час повномасштабного вторгнення рф із найбільшими видатками та дефіцитом бюджету за всю історію країни. Проте Уряд запевняє, що бюджет є збалансованим. На які показники він спирається та що очікує українців в умовах воєнного стану — в огляді
641

Порядок ліквідації підприємства

Ліквідація — це одна з форм припинення діяльності суб’єкта господарювання. Відсутність правонаступництва, тобто передачі прав та обов’язків третій стороні, відрізняє її від реорганізації. Яка послідовність дій при ліквідації, у якій черзі погашаються борги та як звільнити працівників при ліквідації? Що таке ліквідаційний баланс підприємства? Розглянемо, як здійснюється ліквідація юридичної особи у 2024 році з огляду на воєнний стан
82329

Бухгалтерська довідка: коли та як складати

Консультація допоможе оформити бухдовідку якщо затримуються документи від контрагента, треба виправити помилку або задокументувати госпоперацію, коли немає типової форми первинки. Як застосовувати бухдовідку — вчергове роз’яснив Мінфін, а експерт підготувала колекцію зразків бухдовідок для різноманітних ситуацій
87963

Послуги кейтерингу: облік та організація

Одне з віянь сьогоднішнього часу – спрощення та передача несуттєвих для підприємства, закладу, установи процесів іншим, більш професійним у цьому виконавцям. Кейтеринг – що це, навіщо він потрібен та як вести облік кейтерингу
3129

Облікова політика підприємства

В обліковій політиці підприємство закріплює свій вибір у варіативних правилах ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності. Або ж — зазначає свій підхід до обліку, якщо нормативка не передбачає варіантів обліку щодо окремих операцій. Облікова політика не раз була надійним помічником підприємств під час судових тяжб із податківцями. Тож підходьте до її розробки стратегічно, а головне — дотримуйтесь обраних в ній правил, щоб сформувати механізм захисту у разі претензій фіскальних органів та можливих судових спорів
90649

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді