Роздрібну торгівля, зокрема, пальним можуть здійснювати госпсуб’єкти (у тому числі іноземні госпсуб’єкти, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності, у тому числі їх виробники, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю (ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» від 19.12.1995 № 481/95-BP; далі — Закон № 481).
У додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю, зокрема, пальним госпсуб’єкт зазначає адресу місця торгівлі і вказує перелік електронних контрольно-касових апаратів та інформацію про них:
- модель, модифікацію, заводський номер, виробника, дату виготовлення;
- реєстраційні номери книг обліку розрахункових операцій (далі — КОРО), які знаходяться у місці торгівлі;
- фіскальні номери програмних реєстраторів розрахункових операцій.
У разі зміни відомостей, зазначених у виданій госпсуб’єкту ліцензії (за винятком змін, пов’язаних з реорганізацією госпсуб’єкта та/або зміною типу акціонерного товариства), госпсуб’єкт зобов’язаний у місячний термін з дня внесення таких змін звернутися до органу, який видав ліцензію, з відповідною заявою.
Орган, який видав ліцензію, на підставі заяви протягом трьох робочих днів видає ліцензію, оформлену на новому бланку з урахуванням змін.
Законом № 481 не встановили окремих вимог до заяви та пакету документів, які подають для внесення змін щодо РРО, через який здійснюють реалізацію пального, зазначених у додатку до ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним.
Тому для внесення змін у додаток до ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним щодо РРО (КОРО), необхідно подати заяву довільної форми із зазначенням адреси місця торгівлі, переліку РРО, ПРРО (КОРО), які знаходяться у місці торгівлі та інформації про них:
- модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення;
- реєстраційні номери посвідчень РРО (КОРО), які знаходяться у місці торгівлі, фіскальні номери ПРРО, дату початку їх обліку в податкових органах, а також документи, які потребують внесення змін (ліцензія з додатком).
Орган ліцензування на підставі такої заяви протягом трьох робочих днів видає госпсуб’єкту переоформлену ліцензію з урахуванням змін.
Плату за ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним справляють щорічно і зараховують до місцевих бюджетів.
У разі роздрібної торгівлі, зокрема, пальним через РРО (КОРО), не зазначеним у ліцензії, до госпсуб’єктів (у тому числі іноземних госпсуб’єктів, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) застосовують фінансові санкції у вигляді штрафів у розмірі 200% вартості реалізованої через такі РРО (КОРО) продукції, але не менше 10 000 грн (абз. 11 ч. 2 ст. 17 Закону № 481).
За інформацією ДПС по роботі з ВПП
У законах пишуть одне, у роз’ясненнях — інше, а в Telegram-каналах посадовців узагалі складно розібратися. Тож у повсякденному житті бухгалтер мусить не лише застосовувати знання з обліку, а й розв’язувати задачі подекуди з вищої бухгалтерії. Розберімо свіженькі з РРО-галузі