Як внести зміни у додаток до ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним щодо РРО

Для внесення змін у додаток до ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним щодо РРО (КОРО), подайте заяву довільної форми

Як внести зміни у додаток до ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним щодо РРО

Роздрібну торгівля, зокрема, пальним можуть здійснювати госпсуб’єкти (у тому числі іноземні госпсуб’єкти, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності, у тому числі їх виробники, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю (ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» від 19.12.1995 № 481/95-BP; далі — Закон № 481).

У додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю, зокрема, пальним госпсуб’єкт зазначає адресу місця торгівлі і вказує перелік електронних контрольно-касових апаратів та інформацію про них:

  • модель, модифікацію, заводський номер, виробника, дату виготовлення;
  • реєстраційні номери книг обліку розрахункових операцій (далі — КОРО), які знаходяться у місці торгівлі;
  • фіскальні номери програмних реєстраторів розрахункових операцій.

У разі зміни відомостей, зазначених у виданій госпсуб’єкту ліцензії (за винятком змін, пов’язаних з реорганізацією госпсуб’єкта та/або зміною типу акціонерного товариства), госпсуб’єкт зобов’язаний у місячний термін з дня внесення таких змін звернутися до органу, який видав ліцензію, з відповідною заявою.

Орган, який видав ліцензію, на підставі заяви протягом трьох робочих днів видає ліцензію, оформлену на новому бланку з урахуванням змін.

Законом № 481 не встановили окремих вимог до заяви та пакету документів, які подають для внесення змін щодо РРО, через який здійснюють реалізацію пального, зазначених у додатку до ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним.

Тому для внесення змін у додаток до ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним щодо РРО (КОРО), необхідно подати заяву довільної форми із зазначенням адреси місця торгівлі, переліку РРО, ПРРО (КОРО), які знаходяться у місці торгівлі та інформації про них:

  • модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення;
  • реєстраційні номери посвідчень РРО (КОРО), які знаходяться у місці торгівлі, фіскальні номери ПРРО, дату початку їх обліку в податкових органах, а також документи, які потребують внесення змін (ліцензія з додатком).

Орган ліцензування на підставі такої заяви протягом трьох робочих днів видає госпсуб’єкту переоформлену ліцензію з урахуванням змін.

Плату за ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним справляють щорічно і зараховують до місцевих бюджетів.

У разі роздрібної торгівлі, зокрема, пальним через РРО (КОРО), не зазначеним у ліцензії, до госпсуб’єктів (у тому числі іноземних госпсуб’єктів, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) застосовують фінансові санкції у вигляді штрафів у розмірі 200% вартості реалізованої через такі РРО (КОРО) продукції, але не менше 10 000 грн (абз. 11 ч. 2 ст. 17 Закону № 481).

За інформацією ДПС по роботі з ВПП


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240842

Акцизний податок 2025: товари, ставки, розрахунок

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану — у цьому огляді
103669

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14072

Плата за землю 2025: ставки, пільги, розрахунок

Плата за землю стосується всіх, хто має зареєстровану на себе земельну ділянку чи орендує її у держави або місцевої громади. Звільнення від сплат цього податку чутливе до нюансів господарського використання землі. Про те, як нараховується земельний податок з фізосіб у 2025 році, у т.ч. й щодо тимчасово окупованих земель та територій бойових дій, — в огляді
113528

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді