В який строк маєте ознайомити працівника із графіками змінності

Виробничий календар — 2020 для п’ятиденки

Час початку і закінчення щоденної роботи (зміни) визначають правилами внутрішнього трудового розпорядку і графіками змінності (ст. 57 Кодексу законів про працю України; КЗпП). Тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень.

При змінних роботах працівники чергуються в змінах рівномірно в порядку, встановленому правилами внутрішнього трудового розпорядку.

Режим роботи, тривалість робочого часу і часу відпочинку працівників конкретного підприємства встановлює роботодавець у правилах внутрішнього трудового розпорядку або у колективному договорі з дотриманням норм законодавства про працю.

Фахівці міністерства нагадують, що зараз є чинні Типові правила від 20.07.84 № 213. Йдеться про частину, що не суперечить Конституції і законам України.

Графіки змінності доводять до відома працівників не пізніше чим за один місяць до введення їх в дію (п. 13 Типових правил ).

Лист Мінсоцполітики від 09.07.2019 № 799/0/204-19


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Відрядження 2024: як оформити

Все про відрядження в Україні — в огляді. Також аналізуємо документальне оформлення відрядження
197918

Відрядження на власному автомобілі

Для працівників вояж у відрядження на автомобілі комфортніший та зручніший, ніж на громадському транспорті, однак для бухгалтера — додаткова робота. Розглянемо, як відобразити у податковому та бухгалтерському обліку витрати на відрядження працівника на власному автомобілі
17910

Як вести підсумований облік робочого часу

Скористайтеся порадами експертів, щоб запровадити підсумований облік робочого часу, вести його без помилок, скласти графік змінності та оплачувати час, відпрацьований понад норму
30928

Виробнича практика на підприємстві: як оформити й оплачувати працю

Виробнича практика — частина навчального процесу. Практиканти на підприємстві можуть бути як учнями професійно-технічних навчальних закладів (профтехучилищ), так і студентами вишів (ст. 29 Закону України «Про професійно-технічну освіту» від 10.02.1998 № 103/98-ВР; ст. 51 Закону України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 № 1556-VII)
40237

Страховий стаж для виходу на пенсію

У статті експерт розкаже все про страховий стаж для виходу на пенсію. Зручні таблиці допоможуть, коли постали перед потребою, як визначити страховий стаж для пенсії
110247

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді