Пам’ятки зі звітності, які знадобляться всім
З’явилися тексти законопроектів, якими планують внести зміни до Закону про ЄСВ та Податкового кодексу щодо подання єдиної звітності з ЄСВ і ПДФО:
У більшості випадків база нарахування ЄСВ співпадає з базою нарахування ПДФО у вигляді заробітної плати та винагороди за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
Тому об’єднання звітності з ЄСВ зі звітністю з ПДФО, на думку ініціаторів законопроектів, скоротить кількість звітів для платників податків — страхувальників, підприємств та самозайнятих осіб.
Так, влада пропонує:
- податковим агентам та платникам ЄСВ щомісячно подавати податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізосіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого ЄСВ;
- підприємцям-загальносистемникам подавати річну податкову декларацію, в якій разом з доходами від підприємницької діяльності зазначати інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи, а також відомості про суми ЄСВ;
- підприємцям-спрощенцям відображати відомості про суми ЄСВ:
- у річній податковій декларації платника єдиного податку (для першої та другої груп);
- у податковій декларації платника єдиного податку за IV квартал податкового (звітного) року (для третьої групи).
Платники ЄСВ подаватимуть звітність з ЄСВ у складі звітності з ПДФО/єдиного податку до податкового органу за основним місцем обліку платника ЄСВ. Форму такого звіту має затвердити Мінфін.
Якщо депутати підтримають зазначені законопроекти, зміни запрацюють з 01.07.2020.
За матеріалами Верховної Ради України