Робоча ситуація дня: Оподаткування виплат роялті нерезиденту від платника єдиного податку

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Юридична особа ― платник єдиного податку виплачує роялті на користь нерезидента. Чи потрібно утримувати податок при здійсненні такої виплати нерезиденту?

ПРОБЛЕМА

Юридична особа ― платник єдиного податку виплачує роялті на користь нерезидента. Чи потрібно утримувати податок при здійсненні такої виплати нерезиденту?

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

РІШЕННЯ

Доходами з джерелом їх походження з України є, зокрема, проценти, роялті, фрахт та інші доходи, отримані нерезидентом від провадження господарської діяльності на території України (пп. 141.4.1 Податкового кодексу України; ПК).

Згідно з підпунктом 14.1.225 ПК роялті ― це будь-який платіж, отриманий як винагорода за використання або за надання права на використання об’єкта права інтелектуальної власності. До об’єктів інтелектуальної власності відносяться літературні твори, твори мистецтва або науки, комп’ютерні програми тощо.

Акцентуємо увагу, що правила оподаткування виплат роялті залежать не тільки від системи оподаткування та статусу резидента, а й від того, ким є нерезидент ― отримувач роялті: фізична або юридична особа.

Детально про утримання податку з виплат фізичній особі та юридичній особі ― нерезиденту доходів з джерелом їх походження з України читайте в експертно-правовій системі «Експертус Податки».


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12040

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52431

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34024

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді