Чи можна формувати податковий кредит за тимчасовою митною декларацією

Приклад заповнення митної декларації СКАЧАТИ

Митна декларація є документом, що посвідчує право на податковий кредит з ПДВ під час ввезення товарів на митну територію України.

Тимчасова або неповна декларація не є завершальним документом. Тому її подача не є фактом завершення декларування, а передбачає лише спрощений порядок випуску товарів у вільний обіг (Постанова ВС від 11.06.2019 у справі № 826/5939/16). Таке спрощення покладає на декларанта обов’язок протягом 30 днів з дня випуску товарів у вільний обіг подати митну декларацію, що заповнили у звичайному порядку. Це забезпечить завершеність процедури декларування.

Тому, у разі випуску товарів у вільний обіг у спрощеному порядку з поданням платником тимчасової митної декларації, суми ПДВ відносять до податкового кредиту на підставі поданої платником та прийнятої митним органом митної декларації, заповненої у звичайному порядку з установленим обсягом даних, яка підтверджує завершення декларування ввезеного на митну територію товару. Але за умови, що дотримають інші вимоги щодо формування податкового кредиту.

При цьому, по тимчасовій митній декларації формувати податковий кредит не можна.

Лист ДФС від 27.08.2019 № 4002/6/99-99-15-03-02-15/ІПК/


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Податковий кредит з ПДВ 2024: відображаємо в обліку

Податковий кредит з ПДВ завжди був об’єктом прискіпливої уваги з боку податківців, так як впливає на обсяг податку сплаченого до бюджету. Сьогодні в консультації про право на податковий кредит з ПДВ, правила його обліку, податковий кредит з ПДВ проводки і приклади
163000

Ризики невизнання податкового кредиту

Первинні документи від постачальника надходять із запізненням у наступному звітному періоді. Причому виникає невідповідність між датами проведення податкових накладних та акта надання послуг. З’ясуємо, чи існують у такому разі ризики невизнання витрат та податкового кредиту з ПДВ
1208

Податковий борг: чим ризикує покупець, постачальник якого його має

Постачальник має податковий борг , за даними податківців, і його майно перебуває у податковій заставі. Розглянемо, чи зашкодять підприємству-покупцеві тимчасові фінансові проблеми постачальника.
2611

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді