Постачальник-нерезидент поставив запчастину для гарантійного ремонту: що з оподаткуванням

Підприємство придбало у нерезидента верстати та запасна частина до одного з них вийшла з ладу. Взамін її постачальнику-нерезиденту безоплатно поставили іншу запасну частину. Її ввезли у митному режимі імпорту зі сплатою всіх митних платежів та ПДВ.

Підставою для віднесення до податкового кредиту сум ПДВ, що сплатили під час операції із ввезення товару на митну територію України є правильно оформлена митна декларація. У т. ч. у разі, якщо товар (запасну частину) передає постачальник-нерезидент покупцю-резиденту безоплатно у зв’язку з його гарантійною заміною.

Обов’язку щодо нарахування податкових зобов’язань відповідно до пункту 198.5 Податкового кодексу України (ПК) у такого покупця не виникає, якщо витрати на сплату митних платежів та ПДВ покупцю компенсує постачальник-нерезидент. Але за умови, що такий ввезений товар (запасну частину) покупець використовує у межах своєї господарської діяльності в оподатковуваних ПДВ операціях.

Окрім того, положення ПК не передбачають різниць для коригування фінансового результату до оподаткування до операцій з безоплатного отримання резидентом від постачальника-нерезидента запчастини в рамках гарантійного ремонту обладнання та суми компенсації від нерезидента.

Такі операції відображають згідно з правилами бухобліку під час  формування фінансового результату до оподаткування.

Лист ДПС від 10.09.2019 № 95/6/99-00-07-02-02-15/ІПК

 


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Податковий кредит з ПДВ 2024: відображаємо в обліку

Податковий кредит з ПДВ завжди був об’єктом прискіпливої уваги з боку податківців, так як впливає на обсяг податку сплаченого до бюджету. Сьогодні в консультації про право на податковий кредит з ПДВ, правила його обліку, податковий кредит з ПДВ проводки і приклади
164722

Ризики невизнання податкового кредиту

Первинні документи від постачальника надходять із запізненням у наступному звітному періоді. Причому виникає невідповідність між датами проведення податкових накладних та акта надання послуг. З’ясуємо, чи існують у такому разі ризики невизнання витрат та податкового кредиту з ПДВ
1226

Податковий борг: чим ризикує покупець, постачальник якого його має

Постачальник має податковий борг , за даними податківців, і його майно перебуває у податковій заставі. Розглянемо, чи зашкодять підприємству-покупцеві тимчасові фінансові проблеми постачальника.
2624

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді