Працівник у відрядженні працював у вихідний: як компенсувати
Спеціалісти Держпраці зазначили: дні відбуття або повернення із відрядження, які співпали з вихідними, святковими або неробочими днями, не є такими, у які працівник спеціально відряджений для роботи. Тому компенсацію за роботу в ці дні не виплачують. Керуючись спеціалісти нормами Інструкції «Про службові відрядження в межах України та за кордон», затверджені наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59 (далі — Інструкція № 59)
Адже, добираючись до місця відрядження, працівник фактично не здійснює свої посадові обов’язки в такий день. За такі дні працівнику виплачують лише добові.
Також, не треба оплачувати додатковий день відпочинку, наданий працівнику замість дня вибуття у відрядження, у вихідний/святковий/неробочий день (прибуття з неї в такий день).
Працівниками, які направлені y відрядження спеціально для роботи y вихідні або святкові й неробочі дні, є такі працівники, які відряджені з обов’язком працювати y ці дні. Це має бути прямо обумовлено в наказі про відрядження. Компенсацію за роботу y ці дні провадять відповідно до статей 72, 73, 107 Кодексу законів про працю України і тільки за години, фактично відпрацьовані у святковий (неробочий чи вихідний) день.
Водночас норми Інструкції № 59 обов'язкові лише для бюджетників. На госпрозрахункові підприємства вони не діють, а мають лише довідковий характер. Тому, таким підприємствам доцільно підготувати внутрішні Положення про службові відрядження з урахуванням вимог КЗпП України та використовуючи норми (при необхідності) Інструкції № 59.
За матеріалами Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області