Працівник повертається з відрядження у вихідний: оплатити лише добові чи ще й середній заробіток

Працівник у відрядженні працював у вихідний: як компенсувати

Спеціалісти Держпраці зазначили: дні відбуття або повернення із відрядження, які співпали з вихідними, святковими або неробочими днями, не є такими, у які працівник спеціально відряджений для роботи. Тому компенсацію за роботу в ці дні не виплачують. Керуючись спеціалісти нормами Інструкції «Про службові відрядження в межах України та за кордон», затверджені наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59 (далі — Інструкція № 59)

Адже, добираючись до місця відрядження, працівник фактично не здійснює свої посадові обов’язки в такий день. За такі дні працівнику виплачують лише добові.

Також, не треба оплачувати додатковий день відпочинку, наданий працівнику замість дня вибуття у відрядження, у вихідний/святковий/неробочий день (прибуття з неї в такий день).

Працівниками, які направлені y відрядження спеціально для роботи y вихідні або святкові й неробочі дні, є такі працівники, які відряджені з обов’язком працювати y ці дні. Це має бути прямо обумовлено в наказі про відрядження. Компенсацію за роботу y ці дні провадять відповідно до статей 72, 73, 107 Кодексу законів про працю України і тільки за години, фактично відпрацьовані у святковий (неробочий чи вихідний) день.

Водночас норми Інструкції № 59 обов'язкові лише для бюджетників. На госпрозрахункові підприємства вони не діють, а мають лише довідковий характер. Тому, таким підприємствам доцільно підготувати внутрішні Положення про службові відрядження з урахуванням вимог КЗпП України та використовуючи норми (при необхідності) Інструкції № 59.

За матеріалами Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Відрядження 2024: як оформити

Все про відрядження в Україні — в огляді. Також аналізуємо документальне оформлення відрядження
198473

Відрядження на власному автомобілі

Для працівників вояж у відрядження на автомобілі комфортніший та зручніший, ніж на громадському транспорті, однак для бухгалтера — додаткова робота. Розглянемо, як відобразити у податковому та бухгалтерському обліку витрати на відрядження працівника на власному автомобілі
17999

Добові на відрядження 2024

Добові — це виплата, яка завжди асоціюється з відрядженням. Розмір добових 2024, розрахунок добових на відрядження в Україні та за кордон – про все це у даній консультації
128516

Зразок наказу про скасування відрядження

Хвороба працівника, складні сімейні обставини, перенесення термінів переговорів, скасування рейсу літака — ці причини можуть спричинити потребу скасувати відрядження. Розглянемо в консультації, як оформити скасування відрядження та провести його в обліку. Зразок наказу про скасування відрядження оформлений за ДСТУ 4163:2020 допоможе вам швидко та без помилок впоратися з цим процесом
15709

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді