Особливості подачі фінзвітності з виявленими помилками

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Контролери розповіли, чи подавати до ДПС виправлену фінзвітність, якщо виявлені помилки не вплинули на показники декларації з податку на прибуток

Особливості подачі фінзвітності з виявленими помилками

Для обрахунку об’єкта оподаткування платник податку на прибуток використовує дані бухгалтерського обліку та фінансової звітності щодо доходів, витрат та фінансового результату до оподаткування (абз. 1 п. 44.2 Податкового кодексу України; далі — ПК).

Платник податку на прибуток (крім платників податку на прибуток, які зобов’язані оприлюднювати річну фінзвітність та річну консолідовану фінзвітність разом з аудиторським звітом) подає разом з відповідною податковою декларацією квартальну або річну фінансову звітність.

Податкову декларацію з податку на прибуток підприємств затвердив Мінфін наказом від 20.10.2015 № 897; далі — Декларація.

Фінансова звітність подається як додаток ФЗ до Декларації.

Платник, який самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє факт заниження податкового зобов’язання минулих податкових періодів, зобов’язаний:

  • або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі 3% від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку;
  • або відобразити суму недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявив факт заниження податкового зобов’язання збільшену на суму штрафу у розмірі 5% від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов’язання з цього податку (абз. 4 — 6 п. 50.1 ПК).

У разі якщо показники оприлюдненої разом з аудиторським звітом річної фінзвітності зазнали змін в порівнянні з показниками звіту про фінансовий стан (баланс) та звіту про прибутки та збитки та інший сукупний дохід (звіту про фінансові результати), що подають разом з податковою декларацією, та такі зміни вплинули на показники раніше поданої річної податкової декларації з податку на прибуток підприємств за відповідний податковий (звітний) період, платники податку на прибуток, які зобов’язані оприлюднювати річну фінзвітність та річну консолідовану фінзвітність разом з аудиторським звітом, подають уточнюючий розрахунок до річної податкової декларації у строк не пізніше 10 червня року наступного за звітним (абз. 3 п. 50.1 ПК).

Отже, якщо внаслідок виявлених у фінзвітності помилок підлягають уточненню показники Декларації, таке уточнення здійснюйте:

  • шляхом подання уточнюючої Декларації, із поданням до неї уточненої фінзвітності за відповідний звітний період;
  • у складі звітної Декларації з поданням до додатка ВП фінзвітності за звітний (податковий) період, що уточнюєте. Обов’язково проставляйте позначку в таблиці 3 «Наявність поданих до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств додатків – форм фінансової звітності за звітний (податковий) період, що уточнюється» додатка ВП до Декларації.

Якщо показники уточнюючої фінзвітності не вплинули на показники Декларації, подавайте уточнюючу фінзвітність за відповідний звітний період у такому самому порядку, як і фінзвітність, що уточнюєте, без подання уточнюючої Декларації.

За інформацією ДПС у Полтавській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Малоцінні необоротні матеріальні активи: відображаємо в обліку

Малоцінні, але необхідні, особливо в офісі. Хто відмовиться в спеку від кондиціонера чи в холод від обігрівача? Принтери, сканери, ксерокси, меблі, кондиціонери — більшість офісного обладнання належить до малоцінних необоротних матеріальних активів. Сьогодні про основні нюанси обліку малоцінних необоротних матеріальних активів
274921

Малоцінні швидкозношувані предмети (МШП)

Малоцінний в обліку не означає не потрібний у господарстві. Без цих дрібниць взагалі може зупинитися виробничий процес, оскільки без спецодягу та інструментів робітники не будуть працювати. Такі об’єкти, як правило, відображаються в обліку як малоцінні швидкозношувані предмети (МШП). У консультації — про визначення, облік та списання МШП
310798

Нарахування авансу зарплати

Заробітну плату за першу половину місяця називають «авансом». Як його розрахувати, показати в обліку та оподаткувати — розкажемо у статті
138195

Відклик з відпустки

Ситуації бувають різні: виробнича необхідність, непередбачувана відсутність колеги або нагальна потреба у фахівцеві. У таких випадках у роботодавця виникає потреба ініціювати відклик працівника з відпустки. Але як це зробити правильно, щоб не порушити трудові права працівника й не отримати штраф? У цій статті розберемося, коли відклик дозволений, які умови обов’язкові, та як усе оформити документально
80850

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді