Особливості подачі фінзвітності з виявленими помилками

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Контролери розповіли, чи подавати до ДПС виправлену фінзвітність, якщо виявлені помилки не вплинули на показники декларації з податку на прибуток

Особливості подачі фінзвітності з виявленими помилками

Для обрахунку об’єкта оподаткування платник податку на прибуток використовує дані бухгалтерського обліку та фінансової звітності щодо доходів, витрат та фінансового результату до оподаткування (абз. 1 п. 44.2 Податкового кодексу України; далі — ПК).

Платник податку на прибуток (крім платників податку на прибуток, які зобов’язані оприлюднювати річну фінзвітність та річну консолідовану фінзвітність разом з аудиторським звітом) подає разом з відповідною податковою декларацією квартальну або річну фінансову звітність.

Податкову декларацію з податку на прибуток підприємств затвердив Мінфін наказом від 20.10.2015 № 897; далі — Декларація.

Фінансова звітність подається як додаток ФЗ до Декларації.

Платник, який самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє факт заниження податкового зобов’язання минулих податкових періодів, зобов’язаний:

  • або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі 3% від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку;
  • або відобразити суму недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявив факт заниження податкового зобов’язання збільшену на суму штрафу у розмірі 5% від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов’язання з цього податку (абз. 4 — 6 п. 50.1 ПК).

У разі якщо показники оприлюдненої разом з аудиторським звітом річної фінзвітності зазнали змін в порівнянні з показниками звіту про фінансовий стан (баланс) та звіту про прибутки та збитки та інший сукупний дохід (звіту про фінансові результати), що подають разом з податковою декларацією, та такі зміни вплинули на показники раніше поданої річної податкової декларації з податку на прибуток підприємств за відповідний податковий (звітний) період, платники податку на прибуток, які зобов’язані оприлюднювати річну фінзвітність та річну консолідовану фінзвітність разом з аудиторським звітом, подають уточнюючий розрахунок до річної податкової декларації у строк не пізніше 10 червня року наступного за звітним (абз. 3 п. 50.1 ПК).

Отже, якщо внаслідок виявлених у фінзвітності помилок підлягають уточненню показники Декларації, таке уточнення здійснюйте:

  • шляхом подання уточнюючої Декларації, із поданням до неї уточненої фінзвітності за відповідний звітний період;
  • у складі звітної Декларації з поданням до додатка ВП фінзвітності за звітний (податковий) період, що уточнюєте. Обов’язково проставляйте позначку в таблиці 3 «Наявність поданих до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств додатків – форм фінансової звітності за звітний (податковий) період, що уточнюється» додатка ВП до Декларації.

Якщо показники уточнюючої фінзвітності не вплинули на показники Декларації, подавайте уточнюючу фінзвітність за відповідний звітний період у такому самому порядку, як і фінзвітність, що уточнюєте, без подання уточнюючої Декларації.

За інформацією ДПС у Полтавській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12031

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52413

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34016

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді