Погодження на розміщення зовнішньої реклами
Юридичні особи, які сплачують за рекламу корпоративною платіжною карткою через міжнародні платіжні системи, мають дотримуватися:
- положень Інструкції, затвердженої постановою НБУ від 12.11.2003 № 492;
- Положенням про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті, затверджене постановою НБУ від 02.01.2019 № 5.
Довірена особа подає авансовий звіт за витрачені з карти кошти разом з роздрукованим підтвердним електронним документом. Підтвердженням витрат грошових коштів на іноземних інтернет-сайтах є виписка банку, що випустив таку платіжну картку та відповідна квитанція від постачальника послуг.
Підприємства обліковують витрати на рекламу за правилами бухгалтерського обліку. Якщо ЗЕД-послуги отримує підприємство з великими доходами, то його фінансовий результат можна відкоригувати на податкові різниці:
- на суму перевищення договірної (контрактної) вартості придбаних послуг над ціною, визначеною за принципом «витягнутої руки», при здійсненні контрольованих операцій за статтею 39 Податкового кодексу України (ПК) (пп. 140.5.2 ПК);
- на суму 30% вартості послуг (крім операцій, визнаних контрольованими відповідно до ст. 39 ПК), придбаних у нерезидентів (у т. ч. нерезидентів-пов’язаних осіб), зареєстрованих в державах (на територіях), зазначених у підпункті 39.2.1.2 ПК (пп. 140.5.4 ПК).
Особою, відповідальною за нарахування та сплату податку до бюджету у разі постачання послуг нерезидентами, не зареєстрованими як платники податку, є отримувач послуг.
Базою нарахування ПДВ у такому випадку є договірна вартість послуг (п. 190.2 ПК). При цьому вартість послуг перераховують у національну валюту за курсом НБУ, що діяв на дату виникнення податкового зобов’язання.
ПДВ-зобов’язання послуг нерезидента з місцем постачання на території України нараховують:
- на дату списання коштів з банківського рахунку платника в рахунок сплати послуг;
або
- на дату оформлення документу, що підтверджує факт постачання послуг нерезидентом (п. 187.8 ПК).
Суму нарахованих ПДВ-зобов’язань відображають у податковій накладній (ПН). Така ПН буде основою для відображення нарахованої суми ПДВ у складі податкового кредиту підприємства (п. 208.2, пп. «в» п.198.1, п. 198.2 ПК).
ПН не складають, якщо отримувач послуг не зареєстрований як платник ПДВ. Форму розрахунку податкових зобов’язань такого отримувача послуг у вигляді додатку до декларації з цього податку, затверджують у порядку, передбаченому статтею 46 ПК.
Крім того, резиденти, які здійснюють виплати нерезидентам за виробництво та/або розповсюдження реклами, під час такої виплати сплачують податок за ставкою 20% суми таких виплат за власний рахунок (пп. 141.4.6 ПК). Суму доходу, з якої належить виплатити дохід, визначають за курсом НБУ, що діє на дату виплати такого доходу.
При цьому, у разі несплати або несвоєчасної сплати податку підприємство має сплатити штраф відповідно до статті 127 ПК.