Програмні РРО: відповіді податківців на ТОП-питання

Працюєте з готівкою? Готуйтеся до РРО-змін у 2020 році

Програмні РРО: відповіді податківців на ТОП-питанняЩо таке Програмний РРО ?

Це програма, яку скачують на будь-який пристрій (смартфон, планшет та інше) та в якій фіскальні функції реалізовані через фіскальний сервер контролюючого органу (сервер ДПС).

Програмні РРО: відповіді податківців на ТОП-питання

Програмні РРО: відповіді податківців на ТОП-питання Що таке фіскальний сервер?

Це сервер, через який реалізують фіскальну функцію, знайома нам зі звичайних РРО і призначений він для реєстрації звичних для нас розрахункових операцій.

Такий сервер здійснює:

  • реєстрацію Програмних РРО;
  • електронних розрахункових документів;
  • електронних фіскальних звітів та електронних фіскальних звітних чеків;
  • збереження даних щодо проведеної операції з присвоєнням фіскальних номерів;
  • надає через електронний доступ до інформації про розрахункові операції, проведені з використанням Програмних РРО, а також інтеграцію з Програмними РРО.

Програмні РРО: відповіді податківців на ТОП-питання Де знайти програму?

Безоплатне програмне забезпечення для встановлення на гаджети суб’єктів господарювання, ДПС розмістить на своєму сайті на початку 2020 року, спочатку у тестовому режимі. Разом з цим, у користувачів є можливість придбати або створити інше, зручне для них програмне забезпечення.

Програмні РРО: відповіді податківців на ТОП-питанняЩо таке Реєстр програмних РРО та які дані він містить?

Реєстр Програмних РРО веде ДПС.

До реєстру вносять:

  • програмні РРО в момент присвоєння їм фіскального номера;
  • відомості про суб’єкта господарювання та його господарські одиниці, де застосовують такі реєстратори, дані сертифікатів електронних підписів та/або печаток, що використовують такі реєстратори.

Ці зміни вже діють!

Програмні РРО: відповіді податківців на ТОП-питанняЯк видаватимуть чеки?

Суб’єкти господарювання зобов’язані надавати покупцю (включаючи операції через мережу Інтернет), при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі. У тому числі, але не винятково, з відтворюванням на дисплеї РРО чи дисплеї пристрою, на якому встановлений Програмний РРО QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти.

Програмні РРО: відповіді податківців на ТОП-питанняЯк працювати, якщо Програмний РРО вийшов з ладу?

На період виходу з ладу Програмного РРО проведення розрахункових операцій не здійснюють до моменту усунення несправностей. Альтернатива — застосовувати резервний РРО.

Програмні РРО: відповіді податківців на ТОП-питанняЩо робити коли Програмний РРО в offline?

На період відсутності зв’язку між Програмним РРО та сервером ДПС проведення розрахункових операцій здійснюють в режимі офлайн, що може тривати не більше 36 годин, із створенням електронних розрахункових документів, яким присвоюють фіскальні номери із діапазону фіскальних номерів, сформованих (та виданих на такий випадок) сервером ДПС. Їх суб’єкт господарювання може використовувати не більше 168 годин протягом календарного місяця — це єдина умова.

У таких розрахункових документах зазначають, що розрахункова операція проведена у режимі офлайн і такі документи мають зберігатися Програмним РРО до моменту отримання від ДПС підтвердження про доставку розрахункових документів.

Протягом години після встановлення зв’язку із сервером ДПС проходить передача копій створених Програмним РРО розрахункових документів з присвоєними їм у режимі офлайн фіскальними номерами до сервера ДПС. Такі розрахункові документи передайте до моменту передачі електронного фіскального звіту, електронного фіскального звітного чека за день, коли були сформовані такі розрахункові документи.

Ідеальні зразки розрахункових документів

Програмні РРО: відповіді податківців на ТОП-питанняЧи можливе використання комплексів самообслуговування?

Законом заборонено використання програмно-технічних комплексів самообслуговування з приймання готівки для подальшого її переказу, не переведених у фіскальний режим (не обладнаних переведеними у фіскальний режим РРО та/або програмними РРО).

Програмні РРО: відповіді податківців на ТОП-питанняЄ бажання змінити звичайний РРО на Програмний

Суб’єкти господарювання, які у зв’язку із застосуванням Програмних РРО вирішать відмовитися від застосування РРО, строк служби яких не закінчився, мають скасувати реєстрацію таких РРО у встановленому порядку.

Програмні РРО: відповіді податківців на ТОП-питанняЧи розширилося коло суб’єктів, які мають використовувати РРО?

З жовтня 2020 року РРО стане обов’язковим (крім платників єдиного податку 1 групи з річним доходом до 300 тис. грн) для фізосіб-єдиноподатників ризикових сфер діяльності — продавців ювелірних виробів, медпрепаратів і ліків, складних побутових приладів, автозапчастин, магазинів з продажу секонд-хенду. Також використовувати РРО мають ресторани, кафе, турагенції, готелі.

З 01.01.2021 РРО буде обов’язковим для фізосіб-єдиноподатників 2, 3, 4 груп незалежно від видів діяльності.

Програмні РРО: відповіді податківців на ТОП-питанняДодаткові переваги Програмних РРО

Z-звіти генерують автоматично. Тобто штрафів за не роздрукування такого звіту не буде. Не актуальні також і Книги обліку розрахункових операцій і розрахункові книжки.

За матеріалами Офісу ВПП ДПС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Фіскальний касовий чек на товари (послуги)

Фіскальний чек касового апарату (РРО/пРРО), хоча й не часто, але змін зазнає. Розглянемо його форму та обов’язкові реквізити, що має містити фіскальний чек
47801

Готівкові розрахунки: що врахувати в роботі

Готівкові розрахунки жорстко регулюються Національним банком та податківцями. Тут завжди є ризик порушити правила. Які розрахунки вважаються готівковими, а які безготівковими? Коли для готівкових розрахунків треба касовий апарат, де можна здійснювати готівкові розрахунки, чи є каса у підприємця – дізнайтеся у консультації
50648

Національний кешбек: як і для кого

2 вересня офіційно стартувала програма «Національний кешбек». Зі статті з’ясуєте, в чому вигода, хто може долучитися і як продавцям правильно налаштувати РРО
454

Положення про касові операції 2024

НБУ вніс правки до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні. Підстава — постанова від 23.08.2024 № 100. Оновлені правила працюють із 29.08.2024. Тож з’ясуємо, як потрібно відкоригувати свою роботу
12140

Реєстрація РРО: алгоритм, необхідні документи

Розрахунки за продані товари/послуги готівкою та з використанням платіжних карток суб’єкти господарювання мусять проводити, використовуючи зареєстровані РРО. Розберемо правила реєстрації РРО
38960

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді