Як уникнути криміналу через чорну зарплату: 3 ТОП-ПОРАДИ
Тимофій Милованов, Міністр Мінекономіки, повідомив, що заяви профспілок про те, що новий законопроєкт про працю обмежує права робітників, не мають конкретики і не відповідають дійсності.
Наприклад, щодо права робітника розірвати трудовий договір. Наразі трудовий кодекс дозволяє працівнику розірвати трудовий договір через письмове попередження за 2 тижні. Так само можна і за новим законом. Але тепер можна попереджати не тільки письмово, але і електронними засобами зв’язку. Тільки потрібно зазначити якими саме в трудовому договорі (конкретну емейл адресу на яку потрібно надіслати повідомлення, контакт в ватсапі, тощо).
Основні зміни з нового Закону про працю
Відповідно до законодавства в окремих випадках можна звільнитися раніше ніж за два тижня. Закон надає вичерприй перелік причин. Цей перелік є неповним і морально застарілим. Новий законопроєкт пропонує Перелік причин за якими можна звільнитися раніше ніж за 2 тижні, який визначають трудовим договором. Тобто, на основі перемовин між роботодавцем та робітником. Це більш ефективно в сучасному світі, де у кожного можуть бути свої важливі причини.
Також, сьогодні робітник може будь коли розірвати трудовий договір якщо його умови не виконують. Так само можна і в новому законопроєкті. Але тепер робітник має письмово надати причини, а роботодавець заплатити компенсацію в 50 денних зарплат. Звичайно, якщо сторони не дійдуть згоди щодо порушення, то спір вирішить суд. Важливо тут, що тепер робітник захищений компенсацією.
Нарешті, в новому законопроєкті дозволили за угодою сторін обмежити право 2-тиждневого звільнення для керівного складу підприємства. На думку Міністра це дуже раціональна норма. Раптове звільнення керівництва підприємства може знищити само підприємство. І сторони мають право обговорити відповідні деталі і компенсацію при наймі керівництва на роботу, і зафіксувати це в трудовій угоді.
Отже, права працівників насправді посилюють. Перш за все, за рахунок більшої гнучкості та компенсації.
Інший приклад — право роботодавця розірвати договір. Кілька статей в ЗМІ поширюють інформацію, що тепер роботодавець має право звільнити працівника за власною ініціативою. І пишуть, що це погано. Але забувають сказати, що сьогодні роботодавець також може те саме. І що за новим законопроєктом роботодавець має заплатити робітнику за таке звільнення компенсацію. І нарешті, що така компенсації буде в рази більше ніж те, що платять сьогодні. Дійсно, як відбувається це зараз? Роботодавець, що хоче звільнити робітника, попереджає його за два місяця і пропонує більше на роботу не ходити, а просто отримувати зарплату. Інколи домовляються посередині — один не має відпрацьовувати два місяця, а другий йому платить половину зарплати — за один місяць, а не всю. Як буде по новому? Тепер роботодавець який має попередити про звільнення за два місяці, може просто заплатити подвійну зарплату за цей період і звільнити в той же день. Тобто, фактично відбудеться те саме, але компенсація тепер гарантована за 4 місяці, а не за 1—2, та ще і з відпрацюванням. Період попередження в новому законопроєкті залежить від строку роботи.
За інформацією з особистої сторінки у мережі Facebook Тимофія Милованова