Новий Закон про працю не обмежить права робітників: пояснив Міністр економрозвитку

Як уникнути криміналу через чорну зарплату: 3 ТОП-ПОРАДИ

Тимофій Милованов, Міністр Мінекономіки, повідомив, що заяви профспілок про те, що новий законопроєкт про працю обмежує права робітників, не мають конкретики і не відповідають дійсності.

Наприклад, щодо права робітника розірвати трудовий договір. Наразі трудовий кодекс дозволяє працівнику розірвати трудовий договір через письмове попередження за 2 тижні. Так само можна і за новим законом. Але тепер можна попереджати не тільки письмово, але і електронними засобами зв’язку. Тільки потрібно зазначити якими саме в трудовому договорі (конкретну емейл адресу на яку потрібно надіслати повідомлення, контакт в ватсапі, тощо).

Основні зміни з нового Закону про працю

Новий Закон про працю не обмежить права робітників: пояснив Міністр економрозвитку

Відповідно до законодавства в окремих випадках можна звільнитися раніше ніж за два тижня. Закон надає вичерприй перелік причин. Цей перелік є неповним і морально застарілим. Новий законопроєкт пропонує Перелік причин за якими можна звільнитися раніше ніж за 2 тижні, який визначають трудовим договором. Тобто, на основі перемовин між роботодавцем та робітником. Це більш ефективно в сучасному світі, де у кожного можуть бути свої важливі причини.

Також, сьогодні робітник може будь коли розірвати трудовий договір якщо його умови не виконують. Так само можна і в новому законопроєкті. Але тепер робітник має письмово надати причини, а роботодавець заплатити компенсацію в 50 денних зарплат. Звичайно, якщо сторони не дійдуть згоди щодо порушення, то спір вирішить суд. Важливо тут, що тепер робітник захищений компенсацією.

Нарешті, в новому законопроєкті дозволили за угодою сторін обмежити право 2-тиждневого звільнення для керівного складу підприємства. На думку Міністра це дуже раціональна норма. Раптове звільнення керівництва підприємства може знищити само підприємство. І сторони мають право обговорити відповідні деталі і компенсацію при наймі керівництва на роботу, і зафіксувати це в трудовій угоді.

Отже, права працівників насправді посилюють. Перш за все, за рахунок більшої гнучкості та компенсації.

Інший приклад — право роботодавця розірвати договір. Кілька статей в ЗМІ поширюють інформацію, що тепер роботодавець має право звільнити працівника за власною ініціативою. І пишуть, що це погано. Але забувають сказати, що сьогодні роботодавець також може те саме. І що за новим законопроєктом роботодавець має заплатити робітнику за таке звільнення компенсацію. І нарешті, що така компенсації буде в рази більше ніж те, що платять сьогодні. Дійсно, як відбувається це зараз? Роботодавець, що хоче звільнити робітника, попереджає його за два місяця і пропонує більше на роботу не ходити, а просто отримувати зарплату. Інколи домовляються посередині — один не має відпрацьовувати два місяця, а другий йому платить половину зарплати — за один місяць, а не всю. Як буде по новому? Тепер роботодавець який має попередити про звільнення за два місяці, може просто заплатити подвійну зарплату за цей період і звільнити в той же день. Тобто, фактично відбудеться те саме, але компенсація тепер гарантована за 4 місяці, а не за 1—2, та ще і з відпрацюванням. Період попередження в новому законопроєкті залежить від строку роботи.

За інформацією з особистої сторінки у мережі Facebook Тимофія Милованова


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Витрати майбутніх періодів: що врахувати при складанні фінансової звітності

Витрати майбутніх періодів не часто можна побачити у бухгалтерському балансі. Однак для них відведено аж цілий рядок. Що таке витрати майбутніх періодів та чи можна обійтися без них? Чим витрати майбутніх періодів відрізняються від авансу за послуги? Чи є витрати майбутніх періодів у фінансовій звітності за МСФЗ? Відповідні на ці питання — знайдете у консультації
48971

Соціальні відпустки у 2025 році

В огляді мова піде про соціальні відпустки. У фокусі ― соціальні відпустки на дітей, тривалість таких відпусток, соціальні відпустки під час воєнного стану, додаткові соціальні відпустки
24020

Ліцензія на алкоголь 2025: вартість, документи, відповідальність

Кому потрібні ліцензії на оптову та роздрібну торгівлю алкоголем, скільки за них треба платити та які документи зібрати за оновленими правилами 2025 року, бланки заяв та порядки їхнього заповнення, бухгалтерський облік таких ліцензій — у статті
82135

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді