Працівник «на свій смак» бажає поділити щорічну відпустку: чи можна відмовити

Зручний календар для планування відпочинку-2020

Щорічну відпустку на прохання працівника можна поділити на частини будь-якої тривалості (наприклад, на один, два, три, чотири, п’ять к. дн.) за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менш як 14 к. дн. (ст. 12 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).

Працівник «на свій смак» бажає поділити щорічну відпустку: чи можна відмовити

Резерв відпусток 2020

Стаття передбачає можливість поділу щорічної відпустки на частини, а не обов’язок роботодавця поділити її на частини, як того бажає працівник.

Оскільки остаточне рішення щодо надання працівникові відпустки ухвалює роботодавець. Він може погодитися, а може й не погодитися поділити відпустку так, як того бажає працівник. Також може запропонувати свої умови поділу щорічної відпустки або не поділити її взагалі.

У разі поділу щорічної відпустки на частини невикористану частину щорічної відпустки надано мають надати працівникові, як правило, до кінця робочого року. Але не пізніше від 12 місяців після закінчення робочого року, за який відпустку надають.

За інформацією Управління Держпраці у Полтавській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Резерв премій за підсумками року: створюємо та коригуємо

Підприємство нараховує резерв на виплату винагороди за підсумками року. У вересні керівництво помітило, що планові показники не виконало, тому вирішило не виплачувати працівникам премію за результатами поточного року. Чи можна відкоригувати резерв посеред року? Якщо так, то як це задокументувати?
7954

Як відобразити простій і відпустку за свій рахунок у Податковому розрахунку з ПДФО, ВЗ та ЄСВ

Відпустка за свій рахунок та простій стали поширеними явищами. Як рахувати ЄСВ у такі місяці та скласти Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ — покажемо на зразках і прикладах у консультації
69567

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді