⚡ Усе про ФОП: КВЕД, реєстрація, облік, сплата податків і трудові відносини
Платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20-го числа (включно) поточного місяця (п. 295.1 Податкового кодексу України; далі — ПК).
Нараховує авансові внески для єдинників першої і другої груп податковий орган на підставі заяви такого платника-єдинника щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності.
Підприємці-єдинники першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільнені від сплати єдиного податку:
- упродовж одного календарного місяця на рік на час відпустки;
- за період хвороби, підтвердженої витягом з Електронного реєстру листків непрацездатності (далі — ЕРЛП), якщо вона триває 30 і більше к. дн (п. 295.5 ПК).
Інформацію про період щорічної відпустки і строки втрати працездатності разом з витягом ЕРЛН подайте до податкової за заявою у довільній формі (пп. 298.3.2 ПК).
Не встановили окремого терміну подання заяви щодо періоду щорічної відпустки, заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності та форм даних заяв.
Щоб уникнути порушення терміну сплати авансових платежів з єдиного податку подайте заяву:
- щодо періоду щорічної відпустки — до дати початку відпустки;
- щодо строку втрати працездатності — до 20 числа місяця, наступного за місяцем, у якому закінчився лікарняний. Обов'язково додайте витяг з ЕРЛН.
За інформацією ДПС в Житомирській області
Фізособи, зокрема громадяни України, які через війну зараз мешкають за кордоном, шукають способів провадити підприємницьку діяльність як ФОПи в Україні. Експерти системи "Експертус Головбух" на прикладі конкретних робочих ситуацій підкажуть, як правильно організувати таку діяльність, уникнути подвійного оподаткування та інших негативних наслідків