Заповнюємо реквізит «Призначення платежу» платіжної інструкції у разі сплати податкового боргу

Ознайомтесь з прикладами заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції у разі сплати податкового боргу

image84

Порядок заповнення реквізиту «призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення» затвердив Мінфін наказом від 22.03.2023 № 148 (далі — Порядок).

Перелік кодів видів сплати, які використовують при погашенні податкового боргу, наведений у додатку 1 до Порядку.

Так, назва коду виду сплати:

  • «Сплата коштів платником податків, щодо якого відкрито провадження у справі про банкрутство» відповідає коду виду сплати «117»
  • «Сплата коштів у рахунок погашення податкового боргу/заборгованості з єдиного внеску/грошових зобов’язань» — «140»;
  • «Сплата розстрочених (відстрочених) сум» — «145».

При сплаті податків, зборів, митних, інших платежів, ЄСВ, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави на бюджетні/небюджетні/єдиний/депозитний рахунки у реквізиті «Призначення платежу» платіжної інструкції заповнюйте такі поля: «Код виду сплати»; «Додаткова інформація запису».

У полі «Код виду сплати» вказуйте код виду сплати, визначений Переліком кодів видів сплати, згідно з додатком 1 до Порядку.

У полі «Додаткова інформація запису» заповнюйте інформацію щодо переказу коштів у довільній формі, в залежності від конкретного випадку погашення податкового боргу (сплата коштів у рахунок погашення податкового боргу; сплата коштів платником податків, щодо якого відкрито провадження у справі про банкрутство; проведення взаєморозрахунків з погашення розстрочених (відстрочених) сум податкового боргу).

Приклади заповнення реквізиту «Призначення платежу»:

1. При перерахуванні коштів у рахунок погашення податкового боргу з податку на прибуток у реквізиті «Призначення платежу» платіжної інструкції заповнюйте такі поля:

  • у полі «Код виду сплати» платник зазначайте код виду сплати «140»;
  • у полі «Додаткова інформація запису» заповнюйте інформацію щодо переказу коштів у довільній формі «погашення податкового боргу з податку на прибуток».

2. При перерахуванні коштів у рахунок погашення заборгованості з ЄСВ у реквізиті «Призначення платежу» платіжної інструкції заповнюйте такі поля:

  • у полі «Код виду сплати» зазначайте код виду сплати «140»;
  • у полі «Додаткова інформація запису» заповнюйте інформацію щодо переказу коштів у довільній формі (погашення заборгованості з єдиного внеску).

За інформацією ДПС у Херсонській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Колективний договір: що важливо знати бухгалтеру

Коли підприємство укладає колективний договір без належної уваги до питань оплати праці, бухгалтер стає заручником обставин. Адже він має дотримувати вимог трудового законодавства, а воно часто відсилає бухгалтера до норм колдоговору. Зупинимося на тих розділах колдоговору, які важливі саме для бухгалтера
75610

Виправлення помилок у Додатку Д6 Податкового розрахунку

Через Додаток Д6 об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та військового збору роботодавці подають відомості за місяці звітного кварталу про спеціальний стаж працівників. У консультації мова піде про загальні правила та конкретні приклади виправлення помилок у цьому додатку
13368

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240928

Акцизний податок 2025: товари, ставки, розрахунок

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану — у цьому огляді
103748

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді