Заповнюємо реквізит «Призначення платежу» платіжної інструкції у разі сплати податкового боргу

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Ознайомтесь з прикладами заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції у разі сплати податкового боргу

image59

Порядок заповнення реквізиту «призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення» затвердив Мінфін наказом від 22.03.2023 № 148 (далі — Порядок).

Перелік кодів видів сплати, які використовують при погашенні податкового боргу, наведений у додатку 1 до Порядку.

Так, назва коду виду сплати:

  • «Сплата коштів платником податків, щодо якого відкрито провадження у справі про банкрутство» відповідає коду виду сплати «117»
  • «Сплата коштів у рахунок погашення податкового боргу/заборгованості з єдиного внеску/грошових зобов’язань» — «140»;
  • «Сплата розстрочених (відстрочених) сум» — «145».

При сплаті податків, зборів, митних, інших платежів, ЄСВ, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави на бюджетні/небюджетні/єдиний/депозитний рахунки у реквізиті «Призначення платежу» платіжної інструкції заповнюйте такі поля: «Код виду сплати»; «Додаткова інформація запису».

У полі «Код виду сплати» вказуйте код виду сплати, визначений Переліком кодів видів сплати, згідно з додатком 1 до Порядку.

У полі «Додаткова інформація запису» заповнюйте інформацію щодо переказу коштів у довільній формі, в залежності від конкретного випадку погашення податкового боргу (сплата коштів у рахунок погашення податкового боргу; сплата коштів платником податків, щодо якого відкрито провадження у справі про банкрутство; проведення взаєморозрахунків з погашення розстрочених (відстрочених) сум податкового боргу).

Приклади заповнення реквізиту «Призначення платежу»:

1. При перерахуванні коштів у рахунок погашення податкового боргу з податку на прибуток у реквізиті «Призначення платежу» платіжної інструкції заповнюйте такі поля:

  • у полі «Код виду сплати» платник зазначайте код виду сплати «140»;
  • у полі «Додаткова інформація запису» заповнюйте інформацію щодо переказу коштів у довільній формі «погашення податкового боргу з податку на прибуток».

2. При перерахуванні коштів у рахунок погашення заборгованості з ЄСВ у реквізиті «Призначення платежу» платіжної інструкції заповнюйте такі поля:

  • у полі «Код виду сплати» зазначайте код виду сплати «140»;
  • у полі «Додаткова інформація запису» заповнюйте інформацію щодо переказу коштів у довільній формі (погашення заборгованості з єдиного внеску).

За інформацією ДПС у Херсонській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12043

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52435

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34024

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді