Заповнюємо реквізит «Призначення платежу» платіжної інструкції у разі сплати податкового боргу

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Ознайомтесь з прикладами заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції у разі сплати податкового боргу

image30

Порядок заповнення реквізиту «призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення» затвердив Мінфін наказом від 22.03.2023 № 148 (далі — Порядок).

Перелік кодів видів сплати, які використовують при погашенні податкового боргу, наведений у додатку 1 до Порядку.

Так, назва коду виду сплати:

  • «Сплата коштів платником податків, щодо якого відкрито провадження у справі про банкрутство» відповідає коду виду сплати «117»
  • «Сплата коштів у рахунок погашення податкового боргу/заборгованості з єдиного внеску/грошових зобов’язань» — «140»;
  • «Сплата розстрочених (відстрочених) сум» — «145».

При сплаті податків, зборів, митних, інших платежів, ЄСВ, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави на бюджетні/небюджетні/єдиний/депозитний рахунки у реквізиті «Призначення платежу» платіжної інструкції заповнюйте такі поля: «Код виду сплати»; «Додаткова інформація запису».

У полі «Код виду сплати» вказуйте код виду сплати, визначений Переліком кодів видів сплати, згідно з додатком 1 до Порядку.

У полі «Додаткова інформація запису» заповнюйте інформацію щодо переказу коштів у довільній формі, в залежності від конкретного випадку погашення податкового боргу (сплата коштів у рахунок погашення податкового боргу; сплата коштів платником податків, щодо якого відкрито провадження у справі про банкрутство; проведення взаєморозрахунків з погашення розстрочених (відстрочених) сум податкового боргу).

Приклади заповнення реквізиту «Призначення платежу»:

1. При перерахуванні коштів у рахунок погашення податкового боргу з податку на прибуток у реквізиті «Призначення платежу» платіжної інструкції заповнюйте такі поля:

  • у полі «Код виду сплати» платник зазначайте код виду сплати «140»;
  • у полі «Додаткова інформація запису» заповнюйте інформацію щодо переказу коштів у довільній формі «погашення податкового боргу з податку на прибуток».

2. При перерахуванні коштів у рахунок погашення заборгованості з ЄСВ у реквізиті «Призначення платежу» платіжної інструкції заповнюйте такі поля:

  • у полі «Код виду сплати» зазначайте код виду сплати «140»;
  • у полі «Додаткова інформація запису» заповнюйте інформацію щодо переказу коштів у довільній формі (погашення заборгованості з єдиного внеску).

За інформацією ДПС у Херсонській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Календар бухгалтера 2025: червень

Виробничий календар на червень 2025 та податковий календар на червень допоможуть бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
25087

Видатковий касовий ордер: заповнення&зразок

Видатковий касовий ордер — це обов’язковий документ, якщо підприємство має касу та видає готівку на господарські потреби чи передає її до банку. Коли заповнюєте форму, зважайте на все — від форми бланку до заповнення реквізитів. У консультації розповімо про заповнення видаткового касового ордера
93655

Z-звіт: як сформувати

Z-звіт — це обов’язковий денний звіт касового апарату — як звичайного, так і програмного. Друкувати його чи ні, як, де і скільки зберігати, як часто формувати Z-звіт, електронний Z-звіт, особливості Z-звітів програмних РРО, відповідальність за порушення — в огляді
85517

Звіт про виконання будівельних робіт 2025

Облік у будівництві специфічний. Бухгалтер має ще й знати правила галузевої статзвітності. Ця консультація щодо заповнення звіту про виконання будівельних робіт (форма № 1-кб (місячна)) допоможе розібратися і заощадити час
14479

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді