Новації закону № 466: єдиний податок

UA RU

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Закон України від 16.01.2020 № 466 змінив порядок обрання/перехід на спрощену систему оподаткування або відмову від неї.

Новації закону № 466: єдиний податок

Основні зміни:

  • Зменшили строк подання заяви про перехід на ставку 3% платником 3 групи з 15-ти до 10-ти днів до початку кварталу, у якому буде застосовуватися нова ставка.
  • Для платників єдиного податку, які сплачують ПДВ, а це спрощенці ІІІ групи з ставкою 3% та спрощенці 4 групи, встановлено місячний термін подання декларації з цього податку.
  • У разі зміни податкової адреси суб'єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності заява подається платниками єдиного податку третьої групи не пізніше останнього дня кварталу, в якому відбулися такі зміни. Раніше таку заяву необхідно було подавати разом з податковою декларацією за податковий (звітний) період, у якому відбулися такі зміни.
  • Додали норму, відповідно з якою у разі зміни ставки єдиного податку заява подається платником єдиного податку третьої групи не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку календарного кварталу, в якому буде застосовуватися така ставка.
  • Якщо у платника єдиного податку є податковий борг у розмірі, що перевищує суму, визначену абзацом третім пункту 59.1 ПКУ (1020 грн), на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів, такий платник зобов'язаний перейти на сплату інших податків і зборів, визначених Податковим кодексом, в останній день другого із двох послідовних кварталів. Якщо платником не буде здійснений такий перехід, то за рішенням контролюючого органу його реєстрація платником єдиного податку може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку.

Спрощена система оподаткування у 2020 році

База оподаткування податком для платників єдиного податку четвертої групи для сільськогосподарських товаровиробників — нормативна грошова оцінка 1 гектара сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного станом на 1 січня базового податкового (звітного) року відповідно до порядку, встановленого ПКУ для справляння плати за землю.

У разі якщо нормативна грошова оцінка земельної ділянки не проведена, базою оподаткування податком для платників єдиного податку четвертої групи для сільськогосподарських товаровиробників є нормативна грошова оцінка одиниці площі ріллі в Автономній Республіці Крим або області. Базою оподаткування податком для платників єдиного податку четвертої групи для земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер ставків, водосховищ) є нормативна грошова оцінка ріллі в Автономній Республіці Крим або області з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного станом на 1 січня базового податкового (звітного) року відповідно до порядку, встановленого ПКУ для справляння плати за землю.

Крім того, тепер платники єдиного податку мають змогу в електронному вигляді не лише надіслати заяву для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування, а й отримати витяг з Реєстру платників єдиного податку.

Із 01.07.2020 платники єдиного податку 1-3 груп сплачуватимуть земельний податок при наданні земельної ділянки та/або нерухомого майна, яке на ній розташовано, в оренду (найм, позичку).

За матерілами ГУ ДПС в Івано-Франківській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Договір з ФОПом: що треба знати у 2025 році

Платите гроші ФОПу? Наприклад, замовили послуги у ФОПа, все оплатили, а потім виявилося, що потрібно було сплатити ще й ПДФО та військовий збір. Розповімо, що треба знати, щоб уникнути таких ситуацій і зробити все правильно
79

Спрощена система оподаткування: переваги та недоліки

Як позбутися податкового тягаря, що тисне бізнес та платити менше? Очевидно, що обрання системи оподаткування — це вкрай важливе рішення. Спрощена чи загальна? Про спрощену систему оподаткування, її переваги та нюанси — у статті
113851

Військовий збір для ФОПів у 2025 році

ФОП військовий збір сплачують за себе з 1 січня 2025 року. Тепер це зобов’язані робити і юридичні особи — платники єдиного податку третьої групи. Скільки і коли сплачувати — в коментарі експерта
10289

Бронювання ФОП: які перспективи

Чи можливе бронювання фізичних осіб-підприємців в Україні? Це питання активно обговорюють, адже багато ФОПів хочуть отримати для себе і своїх працівників відстрочку від мобілізації. Хоча на сьогодні такої можливості офіційно немає, у ВРУ розглядають кілька законопроєктів, які можуть змінити ситуацію. Розберімо, що пропонує законодавець
17429

Гранти для розвитку бізнесу 2025

Один зі способів для бізнесу втриматися в ці непрості часи — отримати грант. Де шукати гранти, як їх отримати й оподаткувати, пояснив експерт
20433

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді