СКАЧАЙТЕ ПАМ'ЯТКУ: Граничні строки реєстрації ПН/РК і штрафи за їх порушення 📝
При реалізації подарункового сертифікату платник податку складає податкову накладну та нараховує податкові зобов’язання з ПДВ на дату сплати коштів за такий подарунковий сертифікат (перша подія).
Обмін такого подарункового сертифікату на товари/послуги для цілей оподаткування ПДВ буде другою подією, яка не зумовлює податкових наслідків у частині визначення податкових зобов’язань з ПДВ.
Суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної (РК), зареєстрованому в ЄРПН, якщо після постачання товарів/послуг відбувається:
- будь-яка зміна суми компенсації їхньої вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін;
- перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала;
- повернення постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг (п. 192.1 Податкового кодексу України).
Тобто на дату фактичного постачання товарів/послуг в обмін на подарунковий сертифікат відбувається зміна номенклатури, зазначеної в податковій накладній, складеній за першою подією, у зв’язку з чим складайте розрахунок коригування).
При цьому, якщо в обмін на подарунковий сертифікат відбувається постачання товарів/послуг, що оподатковують за ставкою 7%, в розділі «Б» РК зі знаком «–» зазначайте показники щодо подарункового сертифікату. Зі знаком «+» зазначайте показники опису (номенклатури) товарів/послуг, що постачаєте на заміну (нові товарні позиції), що підлягають оподаткуванню за ставкою 7%.
У графі 2.1 такого РК вкажіть код причини коригування 104, що відповідає причині коригування «Зміна номенклатури».
У полі «Код ставки» вкажіть відповідну ставку податку. У розділі «А» заповніть рядок, який відповідає правильній ставці податку.
У випадку, якщо в обмін на подарунковий сертифікат відбувається постачання товарів/послуг, звільнених від оподаткування, то на дату такого постачання складіть РК до раніше складеної податкової накладної, в якому коригуєте всю сумк операції зі знаком «–». У графі 2.1 розділу «Б» такого РК зазначаєте код причини коригування 103, що відповідає причині коригування «Повернення товару або авансових платежів». При цьому одночасно складіть нову податкову накладну на операцію з постачання товарів/послуг, звільнених від оподаткування ПДВ.
За інформацією ДПС у Черкаській області
Чому блокують податкові накладні під час війни і що маєте зробити, щоб їх розблокувати, розповість експерт. Перегляньте матеріал, щоб знати, як податківці наразі розглядають подані пояснення