Скільки часу мають роботодавці, аби перевести трудові книжки у електронну форму

UA RU

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт № 3623, який скасовує трудові книжки в паперовому вигляді із перенесенням усієї інформації про трудову діяльність в електронний вигляд.

Скільки часу мають роботодавці, аби перевести трудові книжки у електронну форму

Згідно з документом облік трудової діяльності працівника працівника здійснюватимуть в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (Держреєстрі). Трудовий стаж визначатимуть за даними, що містить Держреєстр.

Із цією метою роботодавців зобов’язали протягом п’яти років передати скан-копії трудових книжок на портал ПФУ та повернути трудові книжки працівникам. Надалі працівник сам зберігатиме свою трудову книжку. Утім на вимогу працівника, роботодавець зобов’язаний буде вносити до трудових книжок записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення. Записи про нагородження та заохочення в трудову книжку більше не вноситимуть. Тобто якщо особа і надалі хоче, щоб в трудовій книжці були записи про роботу, то надаватиме роботодавцю трудову книжку:

  • під час працевлаштування. Роботодавець вносить в трудову запис про прийняття на роботу і повертає трудову книжку працівнику;
  • у разі переведення на іншу посаду. В трудову книжку вносять запис про переведення і знову повертають її працівнику;
  • у день звільнення для внесення запису про звільнення.

Під час укладення трудового договору громадянин подаватиме паспорт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку (за наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Держреєстру.

У разі звільнення роботодавець зобов’язаний у день звільнення видати працівникові копію наказу (розпорядження) (наразі — повернути трудову книжку) про звільнення і провести з ним розрахунок. Утім, допоки трудові книжки не відсканують і не повернуть працівникам, залишається обов’язок видати в день звільнення належно оформлену трудову книжку.

За матеріалами Урядового порталу


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Форми реєстраційних заяв 2024

Із вересня 2024 року діють нові форми реєстраційних заяв. Актуальні бланки і зразки заповнення форм, а також порядок їх заповнення — у статті
34072

Збільшення податків: коментар експерта щодо законопроєкту № 11416-д

Доопрацьований законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.08.2024 № 11416-д вже зареєстрували на сайті ВРУ. Розглянемо, що ці зміни означають для платників податків
753

«Чорний» список ДПС: хто потрапить

Податкова готує «чорний список» несумлінних платників, щоб управляти податковими ризиками і впливати на сплату податків. Хто і як готуватиме цей список і чим це загрожує платникам, розповімо у цьому матеріалі
348

Закон № 3813: податок на прибуток, ТЦУ, ПДФО і туристичний збір

Закон № 3813, яким депутати внесли чергові зміни до Податкового кодексу України (ПК), опублікований у «Голосі України» 25.07.2024. Більшість змін, що в ньому передбачені, за винятком окремих положень, запрацює з першого числа наступного місяця після місяця його опублікування. Тобто з 01.08.2024.
439

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді