Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності та несплату податків
Прийняття податкової декларації є обов’язком податкового органу (п. 49.8 Податкового кодексу України; далі — ПК).
При прийнятті податкової декларації уповноважена посадова особа податкового органу, в якому перебуває на обліку платник, зобов’язана перевірити наявність та достовірність заповнення всіх обов’язкових реквізитів, передбачених підпунктами 48.3 та 48.4 ПК.
За умови дотримання вимог, встановлених статтями 48 і 49 ПК, надану платником податкову декларацію, також вважають прийнятою:
- за наявності на всіх аркушах, з яких складається податкова декларація та, за бажанням платника, на її копії, відмітки (штампу) податкового органу, яким отримана податкова декларація, із зазначенням дати її отримання, або квитанції про прийняття податкової декларації у разі її подання засобами електронного зв’язку, або поштового повідомлення з відміткою про вручення контролюючому органу, у разі надсилання податкової декларації поштою (пп. 49.9.1 ПК);
- у разі, якщо податковий орган не надає платнику повідомлення про відмову у прийнятті податкової декларації або не надсилає його платнику у встановлений строк (пп. 49.9.2 ПК).
Друга квитанція є підтвердженням про прийняття/реєстрацію або повідомленням про неприйняття в податковому органі електронного документа (абз. 2 п. 9 розд. ІІ Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Мінфіну від 06.06.2017 № 557).
Якщо платник подав до податкової електронну податкову декларацію, заповнену з порушенням пунктів 48.3 та 48.4 ПК, то податківці мають право після отримання платником другої квитанції про прийняття/реєстрацію податкової декларації надіслати йому письмове повідомлення про відмову у прийнятті його податкової декларації протягом п’яти робочих днів з дня її отримання. У повідомленні зазначають причину такої відмови.
За інформацією ДПС у Чернівецькій області