З 1 серпня змінилась форма розрахункового документу

UA RU

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

З 1 серпня вступили в дію Зміни до Положення про форму та зміст розрахункових документів, внесені наказом Мінфіну від 18.06.2020 № 306.

Тепер розрахунковий документ — це документ встановленої форми та змісту в електронній та/або паперовій формі, з можливістю відтворення на дисплеї QR коду та/або можливістю надсилання електронного розрахункового документа на абонентський номер покупця чи його електронну адресу.

Розширився перелік обов’язкових реквізитів, які має містити фіскальний чек. Серед нового:

  • цифрове значення штрих-коду товару,
  • заокруглення суми до сплати,
  • QR-код розрахункової операції,
  • адреса і назва господарської одиниці, які попередньо були надіслані до податкової в повідомленні 20-ОПП
  • для програмних РРО — позначка режиму, в якому вони працюють: онлайн чи офлайн.

З 1 серпня змінилась форма розрахункового документу

Увага! З 1 серпня у фіскальному чеку в найменуванні всіх підакцизних товарів обов’язково мають вказуватись коди УКТЗЕД. За недотримання цієї умови застосовуватимуть фінансові санкції.

Вимоги щодо створення електронних розрахункових документів та відображення в чеку штрих-коду, заокруглення та QR-коду не поширюються на ті РРО, програмне забезпечення яких внесене до Державного реєстру РРО та які перебували на обліку в податковій на день набрання чинності цих змін.

Виробникам тих РРО, які не перебували на обліку та включені до Держреєстру, до 01.08.2021 надана можливість доопрацювати програмне забезпечення з тим, щоб вони відповідали встановленим вимогам.

З 1 серпня також набрав чинності наказ Мінфіну від 23.06.2020 № 317, яким затверджено Порядок реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій.

За інформаціє ГУ ДПС у Рівненській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Середня зарплата для відпускних: як розрахувати у нестандартних ситуаціях + приклади

Як розрахувати середню зарплату для відпускних у складних ситуаціях? У цій статті пояснюємо, як враховувати місячні, квартальні та річні премії, як діяти, якщо у розрахунковому періоді був простій, відпустка за власний рахунок, неповний робочий тиждень або призупинення дії трудового договору. Також розглядаємо, як обчислити середню зарплату для відпускних, якщо втрачено облікові дані через війну
52

Положення про преміювання у 2025 році: зразок, структура, обов’язкові пункти

У положенні про преміювання фіксують, за які досягнення й у якому порядку працівники отримують премії. Такий документ захищає роботодавця і пояснює працівнику, коли чекати додаткової оплати. У статті — структура положення, обов’язкові формулювання, типові помилки та зразок на 2025 рік
39385

Нарахування розрахункових при звільненні у 2025 році: як і що виплатити працівнику

У день звільнення роботодавець повинен провести остаточний розрахунок із працівником та виплатити йому всі належні суми. Цей матеріал — покроковий гід для бухгалтера: як підготувати наказ, розрахувати всі виплати й правильно оформити розрахунковий листок
126501

Відрядження за кордон 2025: як оформити, провести в обліку та не порушити правила виїзду

У 2025 році відрядження за кордон потребує особливої уваги: і через воєнний стан, і через нові обмеження на виїзд. У цьому матеріалі — як правильно оформити закордонне відрядження, які документи підготувати, як обліковувати витрати та добові, а також які обмеження і дозволи діють під час війни. Усе — з прикладами й поясненнями для бухгалтера
300984

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді