З 1 серпня змінилась форма розрахункового документу

UA RU

З 1 серпня вступили в дію Зміни до Положення про форму та зміст розрахункових документів, внесені наказом Мінфіну від 18.06.2020 № 306.

Тепер розрахунковий документ — це документ встановленої форми та змісту в електронній та/або паперовій формі, з можливістю відтворення на дисплеї QR коду та/або можливістю надсилання електронного розрахункового документа на абонентський номер покупця чи його електронну адресу.

Розширився перелік обов’язкових реквізитів, які має містити фіскальний чек. Серед нового:

  • цифрове значення штрих-коду товару,
  • заокруглення суми до сплати,
  • QR-код розрахункової операції,
  • адреса і назва господарської одиниці, які попередньо були надіслані до податкової в повідомленні 20-ОПП
  • для програмних РРО — позначка режиму, в якому вони працюють: онлайн чи офлайн.

З 1 серпня змінилась форма розрахункового документу

Увага! З 1 серпня у фіскальному чеку в найменуванні всіх підакцизних товарів обов’язково мають вказуватись коди УКТЗЕД. За недотримання цієї умови застосовуватимуть фінансові санкції.

Вимоги щодо створення електронних розрахункових документів та відображення в чеку штрих-коду, заокруглення та QR-коду не поширюються на ті РРО, програмне забезпечення яких внесене до Державного реєстру РРО та які перебували на обліку в податковій на день набрання чинності цих змін.

Виробникам тих РРО, які не перебували на обліку та включені до Держреєстру, до 01.08.2021 надана можливість доопрацювати програмне забезпечення з тим, щоб вони відповідали встановленим вимогам.

З 1 серпня також набрав чинності наказ Мінфіну від 23.06.2020 № 317, яким затверджено Порядок реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій.

За інформаціє ГУ ДПС у Рівненській області


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Облікова ставка НБУ 2024

Облікова ставка НБУ — монетарний інструмент, за яким НБУ встановлює для суб'єктів грошово-кредитного ринку орієнтир щодо вартості залучених та розміщених грошових ресурсів. Із 20.09.2024 розмір облікової ставки НБУ залишиться на рівні 13% річних
53402

Медичне страхування працівників за рахунок роботодавця: які податки сплатити

Консультація допоможе правильно облікувати страхові внески та оподаткувати вартість медичного страхування у вигляді страхових платежів, які сплачуються за рахунок витрат роботодавця
32989

Календар бухгалтера 2024: жовтень

Актуальна осіння інформація для бухгалтера — виробничий календар на жовтень 2024 року та податковий календар на жовтень 2024 року. Розрахувати зарплату, відпускні та лікарняні, скласти табель робочого часу, вчасно подати фінансову, податкову та статистичну звітність і сплатити податки — у поміч календар для бухгалтера на жовтень 2024 року
19785

Зміни у наданні платних послуг ЗОЗ: постреліз до вебінару

Редакція журналу «Головбух Медицина» 10.09.2024 провела безплатний вебінар на тему «Зміни в наданні платних послуг: комунікаційна платформа для бухгалтерів ЗОЗ». Тримайте постреліз до цього вебінару: тези, запис, відповіді на запитання. Запитань отримали так багато, що вдвічі перевищили час трансляції, але всіх так і не опрацювали. Тому невдовзі проведемо частину другу вебінару. Реєструйтеся, читайте напрацьовані рекомендації та надсилайте нові запитання. З’ясуємо нюанси втілення змін
83

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді