З 1 серпня змінилась форма розрахункового документу

UA RU

З 1 серпня вступили в дію Зміни до Положення про форму та зміст розрахункових документів, внесені наказом Мінфіну від 18.06.2020 № 306.

Тепер розрахунковий документ — це документ встановленої форми та змісту в електронній та/або паперовій формі, з можливістю відтворення на дисплеї QR коду та/або можливістю надсилання електронного розрахункового документа на абонентський номер покупця чи його електронну адресу.

Розширився перелік обов’язкових реквізитів, які має містити фіскальний чек. Серед нового:

  • цифрове значення штрих-коду товару,
  • заокруглення суми до сплати,
  • QR-код розрахункової операції,
  • адреса і назва господарської одиниці, які попередньо були надіслані до податкової в повідомленні 20-ОПП
  • для програмних РРО — позначка режиму, в якому вони працюють: онлайн чи офлайн.

З 1 серпня змінилась форма розрахункового документу

Увага! З 1 серпня у фіскальному чеку в найменуванні всіх підакцизних товарів обов’язково мають вказуватись коди УКТЗЕД. За недотримання цієї умови застосовуватимуть фінансові санкції.

Вимоги щодо створення електронних розрахункових документів та відображення в чеку штрих-коду, заокруглення та QR-коду не поширюються на ті РРО, програмне забезпечення яких внесене до Державного реєстру РРО та які перебували на обліку в податковій на день набрання чинності цих змін.

Виробникам тих РРО, які не перебували на обліку та включені до Держреєстру, до 01.08.2021 надана можливість доопрацювати програмне забезпечення з тим, щоб вони відповідали встановленим вимогам.

З 1 серпня також набрав чинності наказ Мінфіну від 23.06.2020 № 317, яким затверджено Порядок реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій.

За інформаціє ГУ ДПС у Рівненській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Колективний договір: що важливо знати бухгалтеру

Коли підприємство укладає колективний договір без належної уваги до питань оплати праці, бухгалтер стає заручником обставин. Адже він має дотримувати вимог трудового законодавства, а воно часто відсилає бухгалтера до норм колдоговору. Зупинимося на тих розділах колдоговору, які важливі саме для бухгалтера
75610

Виправлення помилок у Додатку Д6 Податкового розрахунку

Через Додаток Д6 об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та військового збору роботодавці подають відомості за місяці звітного кварталу про спеціальний стаж працівників. У консультації мова піде про загальні правила та конкретні приклади виправлення помилок у цьому додатку
13368

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240929

Акцизний податок 2025: товари, ставки, розрахунок

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану — у цьому огляді
103749

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді