С 1 августа изменилась форма расчетного документа

RU UA

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

С 1 августа вступили в действие Изменения в Положения о форме и содержании расчетных документов, внесенные приказом Минфина от 18.06.2020 № 306.

Теперь расчетный документ — это документ установленной формы и содержания в электронной и/или бумажной форме, с возможностью воспроизведения на дисплее QR кода и/или возможностью отправки электронного расчетного документа на абонентский номер покупателя или его электронный адрес.

Расширился перечень обязательных реквизитов, которые должен содержать фискальный чек. Среди нового:

  • цифровое значение штрих-кода товара,
  • закругления суммы к уплате,
  • QR-код расчетной операции,
  • адрес и название подразделения, которые предварительно были направлены в налоговую в сообщении 20-ОПП
  • для программных РРО — отметка режима, в котором они работают: онлайн или офлайн.

С 1 августа изменилась форма расчетного документа

Внимание! С 1 августа в фискальном чеке в наименовании всех подакцизных товаров обязательно должны указываться коды УКТВЭД. За несоблюдение этого условия применять финансовые санкции.

Требования по созданию электронных расчетных документов и отражение в чеке штрих-кода, закругления и QR-кода не распространяются на те РРО, программное обеспечение которых внесены в Государственный реестр РРО и состоящих на учете в налоговой на день вступления в силу этих изменений.

Производителям тех РРО, которые не состояли на учете и включены в Госреестр, к 01.08.2021 предоставлена ​​возможность доработать программное обеспечение с тем, чтобы они соответствовали установленным требованиям.

С 1 августа также вступил в силу приказ Минфина от 23.06.2020 № 317, которым утвержден Порядок регистрации, ведения реестра и применения программных регистраторов расчетных операций.

По информации ГУ ГПС в Ровенской области


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Середня зарплата для відпускних: як розрахувати у нестандартних ситуаціях + приклади

Як розрахувати середню зарплату для відпускних у складних ситуаціях? У цій статті пояснюємо, як враховувати місячні, квартальні та річні премії, як діяти, якщо у розрахунковому періоді був простій, відпустка за власний рахунок, неповний робочий тиждень або призупинення дії трудового договору. Також розглядаємо, як обчислити середню зарплату для відпускних, якщо втрачено облікові дані через війну
53

Положення про преміювання у 2025 році: зразок, структура, обов’язкові пункти

У положенні про преміювання фіксують, за які досягнення й у якому порядку працівники отримують премії. Такий документ захищає роботодавця і пояснює працівнику, коли чекати додаткової оплати. У статті — структура положення, обов’язкові формулювання, типові помилки та зразок на 2025 рік
39389

Нарахування розрахункових при звільненні у 2025 році: як і що виплатити працівнику

У день звільнення роботодавець повинен провести остаточний розрахунок із працівником та виплатити йому всі належні суми. Цей матеріал — покроковий гід для бухгалтера: як підготувати наказ, розрахувати всі виплати й правильно оформити розрахунковий листок
126503

Відрядження за кордон 2025: як оформити, провести в обліку та не порушити правила виїзду

У 2025 році відрядження за кордон потребує особливої уваги: і через воєнний стан, і через нові обмеження на виїзд. У цьому матеріалі — як правильно оформити закордонне відрядження, які документи підготувати, як обліковувати витрати та добові, а також які обмеження і дозволи діють під час війни. Усе — з прикладами й поясненнями для бухгалтера
300988

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді