Оновлено програмне забезпечення Державного реєстру речових прав на нерухомість

UA RU

11 вересня ДП «Національні інформаційні системи» оновило програмне забезпечення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (далі -Державний реєстр прав). Оновленням, зокрема, реалізовано механізм автопролонгації та автоприпиненя іншого речового права.

Оновлено програмне забезпечення Державного реєстру речових прав на нерухомість

Для таких видів інших речових прав, як: «право користування (сервітут)», «право користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис)», «право забудови земельної ділянки (суперфіцій)», «право оренди земельної ділянки», «право користування (найму (оренди) будівлею або іншими капітальними спорудами, їх окремими частинами», «довірче управління майном», «інше речове право», внесення строку дії іншого речового права переведено у новий формат.

Також створено нові поля «Дата укладання договору (після 2013 р.)/Дата державної реєстрації (до 2013 р.)», «Строк:» «рік» «місяць» «день», «Автоматичне продовження дії договору». Вони є обов'язковими для заповнення у випадку:

  • реєстрації нового іншого речового права (за виключенням перенесення зі спецрозділу або Реєстру прав власності на нерухоме майно);
  • при внесенні змін до старих полів «Строк дії»;
  • заповнення значення поля «Автоматичне продовження дії договору».

Крім того, реалізована можливість додавання до сутностей (записів та операцій) реєстру виключно тих документів, які внесені до блоку «Супровідні документи» в заяві.

Важливо!

Якщо інше речове право було зареєстровано до оновлення програмного забезпечення, тобто інформація була внесена у старі поля, то продовження та припинення дії договору програмними засобами ведення Державного реєстру прав не відбудеться.

Для продовження та припинення дії договору, до Державного реєстру прав необхідно внести інформацію про строк дії договору/дату державної реєстрації у нові поля.

За інформацією ДП «НАІС»


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Оподаткування доходів фізосіб від продажу майна

Час від часу у фізосіб виникає потреба у продажі квартир, будинків, земельних ділянок, автомобілів та іншого майна. Як оподатковуються такі продажі, чи завжди треба подавати податкову декларацію – відповіді на ці питання та приклади заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи у результаті продажу нерухомого та рухомого майна знайдете у консультації
624

Транспортний податок: хто, коли, скільки

Готуйтеся платити транспортний податок, якщо ви вважаєте, що автомобіль повинен втілювати перевагу високих технологій, а розкіш і комфорт ніколи не бувають зайвими. І це правило, яке встановлює нам держава. У консультації про правила нарахування транспортного податку в Україні
69304

Розмитнення авто 2024

У консультації розглянемо правила розмитнення авто, нове в розмитненні автомобілів, а також розмитнення електромобілів
161426

Продаж земельної ділянки 2024

Земля – цінний та вічний актив. Водночас це досить специфічний об’єкт у бухгалтерському обліку. Сьогодні в консультації — продаж земельної ділянки в умовах поетапного зняття мораторію на продаж землі та воєнного стану, про договори купівлі-продажу земельної ділянки, а також оподаткування продажу земельної ділянки та його облік
54285

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді