Зміна місця реєстрації, назви, керівника і засновника: як ДПС викрило схему з фіктивним податковим кредитом

Працівники ГУ ДПС у Рівненській області у співпраці з колегами з Одеської області в рамках моніторингу реєстрації податкових накладних (далі – ПН) упередили розповсюдження ризикового податкового кредиту одним з підприємств області.

Зміна місця реєстрації, назви, керівника і засновника: як ДПС викрило схему з фіктивним податковим кредитом

Особливу увагу привернули «підготовчі дії» суб’єкта діяльності, які вказували на можливість такого розповсюдження: зміна місця реєстрації (підприємство «переїхало» з Одещини до Рівненщини), зміна назви, керівника і засновника. Вже після зміни місця реєстрації на початку вересня поточного року підприємство здійснило спробу сформувати в СЕА ПДВ ліміт за рахунок реєстрації розрахунків коригування (далі - РК) до ПН, складених ще у 2017-2019 роках. Фактично підприємству нібито «повернули» реалізовані через роздрібну мережу ваучери поповнення одного з мобільних операторів та інші товари на суму ПДВ 12,5 млн гривень.

Реєстрація поданих РК була зупинена за наявними ознаками ризиковості з пропозицією надати пояснення щодо проведених операцій та копії документів, що підтверджують фактичне їх проведення. Однак станом на 14.09.2020 такі підтвердження, а також скарги на зупинення реєстрації РК до ДПС не надходили.

Зміна місця реєстрації, назви, керівника і засновника: як ДПС викрило схему з фіктивним податковим кредитом
Наталія ТОВЧЕНИК,експерт з питань бухгалтерського обліку та оподаткування, Київ
Вкотре змінили критерії ризиковості податкових накладних і розрахунків коригування до них. Що змінилося, та як уникнути моніторингу?

За інформацією Пресслужби ДПС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Криптовалюти: бухоблік і декларування

Що таке криптовалюта та чи легально нею користуватися, яке законодавче регулювання криптовалют існує насьогодні. Також мова піде про електронне декларування криптовалют, облік і оподаткування операцій з криптовалютами, питання фінансового моніторингу криптовалют як віртуальних активів
19761

Акт податкової перевірки 2025

Акт податкової перевірки — це документ, яким частіше за все закінчується податкова перевірка. Що в ньому має бути і на що звернути увагу? Як використати інформацію з нього для оскарження та можливі варіанти дій після отримання акта? Які зміни у змісті акта податкової перевірки у 2025 році? Відповіді у консультації
34662

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді