Бізнес в умовах карантину СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО ⚡️
Інспектори праці за зверненням п’яти працівників підприємства провели позапланову перевірку.
Актом перевірки встановлено наступні порушення:
- продавець відпрацювала 1214 годин, що перевищують допустиму норму надурочних робіт на рік на 217 годин;
- оплата працівникам за роботу у святкові і неробочі дні не проводилась у подвійному розмірі у відповідності до чинного законодавства України;
- працівникам не нараховувалась і не виплачувалась оплата праці за надурочний час;
- при звільненні працівника з роботи належно оформлена трудова книжка не видавалась в день звільнення.
На підставі акту було внесено припис на усунення виявлених порушень і винесені постанови про накладення штрафу у розмірі 1 тис. 450 грн за порушення статтей 65 та 47 КЗпП України, які підприємством і не заперечувалися, і штраф сплачено одразу та 72 тис. 500 грн. за порушення статтей 106 та 107 КЗпП України.
Дану постанову підприємство оскаржувало у судах. Верховний Суд підтвердив правомірність постанови про накладення штрафу. Як встановлено судами, згідно з табелями обліку робочого часу вказані в акті перевірки працівники працювали у святкові і неробочі дні, але оплата у подвійному розмірі не проводилася, інший день відпочинку цим працівникам не надавався, а також працівникам не нараховувалась і не виплачувалась оплата праці за надурочний час.
Держпраці почало проводити перевірки за новими правилами. Тепер у інспекторів праці прав стало більше, у роботодавців — менше. Ми знаємо що змінилося, а які є підстави аби не допускати інспектора до перевірки.