Суспільно корисні, громадські роботи та простій: як оплатити

UA RU

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

ЯК УТРИМУВАТИ АЛІМЕНТИ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ

За вчинення адміністративних правопорушень (наприклад несплата аліментів) можуть застосовуватись адміністративні стягнення, зокрема суспільно корисні роботи.

За виконання суспільно корисних робіт порушнику нараховують плата за виконану ним роботу. Оплата праці проводять погодинно за фактично відпрацьований час у розмірі не меншому, ніж встановлений законом мінімальний розмір оплати праці.

Суспільно корисні, громадські роботи та простій: як оплатити

Фахівці Мінекономіки звернули увагу, що законодавством не передбачено обов'язковості укладання трудового договору між порушником та роботодавцем. Проте і заборони законодавство не містить також.

Але не забувайте, уклавши трудовий договір його сторони набувають прав та обов'язків, визначених Кодексом законів про працю України (далі — КЗпП).

Тому, якщо укладено трудовий договір і виконання робіт зупинене через відсутність організаційних або технічних умов, необхідних для її виконання, невідворотну силу або іншими обставинами, то слід запроваджувати простій.

Згідно з частиною першою статті 113 КЗпП час простою не з вини працівника, в тому числі на період оголошення карантину, оплачують з розрахунку не нижче від 2/3 тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

Водночас законодавством не передбачено норм щодо обов'язку роботодавця запроваджувати простій при зупиненні виконання роботи на підставі цивільно-правового договору, викликаному відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для її виконання, невідворотною силою або іншими обставинами.

Громадські роботи і простій

З особами, які беруть участь у громадських роботах, укладають на строк, що сумарно протягом року не може перевищувати 180 календарних днів, строкові трудові договори для працевлаштування на створені тимчасові робочі місця. На осіб, які беруть участь у громадських роботах, поширюються державні соціальні гарантії, передбачені, зокрема, законодавством про працю та зайнятість населення і загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Таким чином, Мінекономіки вважає, що особи, які беруть участь у громадських роботах, проте їх не виконують у зв’язку з запровадженням простою, мають право на оплату часу простою на умовах, визначених статтею 113 КЗпП.

Лист Мінекономіки від 21.05.2020 № 3511-06/32092-09


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт про відповідність резидента Дія Сіті: як заповнити і коли подати

1 червня — дедлайн подання Звіту про відповідність резидента Дія Сіті та незалежного висновку. У цій консультації знайдете все, на що треба зважити, аби не втратити правових та податкових преференцій
42

Як відобразити в обліку та оподаткувати спецодяг

Безплатно забезпечити працівника спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту (ЗІЗ) на роботі — це обов’язок роботодавця. Правильно відобразити це в обліку — обов’язок бухгалтера. У консультації — як придбати та оформити ЗІЗ, як їх облікувати і списати з різними варіантами оподаткування
65194

Малоцінні необоротні матеріальні активи: відображаємо в обліку

Малоцінні, але необхідні, особливо в офісі. Хто відмовиться в спеку від кондиціонера чи в холод від обігрівача? Принтери, сканери, ксерокси, меблі, кондиціонери — більшість офісного обладнання належить до малоцінних необоротних матеріальних активів. Сьогодні про основні нюанси обліку малоцінних необоротних матеріальних активів
275277

Малоцінні швидкозношувані предмети (МШП)

Малоцінний в обліку не означає не потрібний у господарстві. Без цих дрібниць взагалі може зупинитися виробничий процес, оскільки без спецодягу та інструментів робітники не будуть працювати. Такі об’єкти, як правило, відображаються в обліку як малоцінні швидкозношувані предмети (МШП). У консультації — про визначення, облік та списання МШП
311313

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді