Підприємство потрапило у перелік ризикових платників ПДВ: як діяти

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

У Раді бізнес-омбудсмена склали покроковий алгоритм дій платника ПДВ у разі потрапляння до ризикових

Підприємство потрапило у перелік ризикових платників ПДВ: як діяти

Алгоритм розблокування податкових накладних та подання таблиці даних

Щоб запобігти включенню підприємства до переліку ризикових:

1. Перевіряйте потенційних контрагентів перед тим, як вступати у господарські відносини з ними. У публічних джерелах варто перевірити:

  • реєстраційну історію контрагента;
  • його репутацію на ринку;
  • те, чи фігурує він у будь-яких кримінальних провадженнях;
  • чи має майбутній контрагент судові спори з податковою щодо формування фіктивного кредиту з ПДВ або здійснення ризикових операцій.

2. Зареєструйте таблиці даних платника ПДВ на товари, що постійно реалізуєте.

3. Вчасно виконуйте свої податкові обов’язки. Не допускайте порушення податкового законодавства.

4. Не приймайте участь у «сірих схемах» ведення бізнесу.

5. Належним чином організуйте бухоблік на підприємстві.

У разі якщо підприємство все ж включили до переліку ризикових платників ПДВ, дійте за наступним алгоритмом дій:

Крок 1. Встановіть причини включення підприємства до ризикових платників:

  • уважно вивчіть рішення Комісії регіонального рівня;
  • встановіть зазначені в ньому причини включення до переліку ризикових платників.

Зверніть увагу! Форма рішення Комісії регіонального рівня є стандартизованою та повинна містити інформацію щодо причин включення до переліку ризикових платників ПДВ.

Однією з розповсюджених підстав включення платника до ризикових є здійснення ризикових операцій. У таких випадках податковій необхідно пояснити реальність цих оспорюваних операцій.

2. Якщо з рішення Комісії регіонального рівня не зрозуміли підстави включення підприємства до ризикових, уточніть їх. Для цього:

  • зверніться до комунікаційної платформи відповідного територіального підрозділу ДПС за місцем реєстрації платника;
  • направте офіційний запит до податкової.

Зауважте! Опрацювання офіційного запиту може займати від 5 робочих днів (якщо направили адвокатський запит) до місяця (якщо направили звичайний лист). Тож розпочніть зі звернення до комунікаційних платформ ДПС.

Крок 2. Після того як зрозуміли підстави включення до переліку ризикових, підготуйте документи щодо виключення підприємства з переліку ризикових платників ПДВ.

Вказані документи складаються з:

1. Пояснення, в якому опишіть:

  • суть своєї господарської діяльності;
  • обґрунтування підстав для виключення з переліку ризикових. В яких поясніть, чому підприємство не відповідає критерію ризиковості, що зазначили у рішенні Комісії регіонального рівня ДПС.

2. До пояснень додайте первинні документи, що доводять викладенні у поясненнях обставини. До прикладу, такими документами можуть бути:

Крок 3. Якщо подання пояснень не забезпечило виключення підприємства з переліку ризикових, зверніться до Ради бізнес-омбудсмена та подайте скаргу.

За інформацією Ради бізнес-омбудсмена


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Календар бухгалтера 2025: червень

Виробничий календар на червень 2025 та податковий календар на червень допоможуть бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
25085

Податковий кредит з ПДВ 2025: відображаємо в обліку

Податковий кредит з ПДВ завжди був об’єктом прискіпливої уваги з боку податківців, так як впливає на обсяг податку сплаченого до бюджету. Сьогодні в консультації про право на податковий кредит з ПДВ, правила його обліку, податковий кредит з ПДВ проводки і приклади
193245

Навчальний тренажер для бухгалтера: перевірте себе

Хочете підвищити свої бухгалтерські навички та бути впевненими у своїй професійній майстерності? Перевірте себе за допомогою навчальних тестів для бухгалтерів. Незалежно від того, чи ви тільки починаєте свій шлях у бухгалтерії, чи вже маєте багаторічний досвід, наш тренажер допоможе вам освіжити знання та виявити свої слабкі місця. Спробуйте прямо зараз — і переконайтеся, що ви готові до будь-яких викликів
4649

ПДВ 2025: який розмір податку в Україні

Розбираємо все про ПДВ 2025 — ставки, платники, бюджетне відшкодування, податкові пільги, призупинення перебігу строків давності, звільнення від ПДВ товарів, необхідних на фронті
10908

Календар бухгалтера 2025: травень

Цьогоріч травень також не святковий — через війну травневих свят немає. Однак розібратися й розрахувати зарплату, відпускні та лікарняні, скласти табель робочого часу — все одно потрібно. Допоможе вам у цьому виробничий календар на травень 2025, а сплатити податки — податковий календар на травень 2025. Вчасно подати податкову, фінансову та статистичну звітність допоможе бухгалтерський календар на травень 2025
34195

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді