Працюєте з готівкою? Готуйтеся до РРО-змін у 2020 році
У Верховній Раді зареєстровано два законопроєкти, якими хочуть зменшити комісійну винагороду за послуги еквайрингу та ввести відповідальність за порушення граничних розмірів таких комісій.
Ця новина уже на Facebook, долучайтеся до спільноти бухгалтерів ⏩
В законопроєктах визначено такі поняття як «інтерчейндж» та «комісійна винагорода за послуги еквайрингу». Так, комісійна винагорода за послуги еквайрингу включає в себе комісійну винагороду за інтерчейндж.
Інтерчейндж — комісійна винагорода, що сплачують за кожну операцію з використанням платіжної картки, здійснену прямо або опосередковано (через третю особу) між банком-еквайром та банком-емітентом такої картки. Інтерчейндж включає в себе будь-які платежі, знижки, пільги чи інші форми винагороди, що отримують емітент та/або еквайр від здійснення операції за допомогою платіжної картки.
Запропоновано поступове зменшення розміру інтерчейнджу, який не може перевищувати:
- з 1 січня 2021 року — 1% від суми транзакції;
- з 1 липня 2021 року — 0,65% від суми транзакції;
- з 1 січня 2022 року — 0,3% від суми транзакції.
Також, пропонують передбачити поступове зменшення граничного розміру комісійної винагороди за послуги еквайрингу (включаючи інтерчейндж), який не може перевищувати:
- з 1 січня 2021 до 30 червня 2021 року — 1,5% від суми транзакції;
- з 1 липня 2021 до 31 грудня 2021 року — 1% від суми транзакції;
- з 1 січня 2022 року — 0,5% від суми транзакції.
За порушення вимог щодо граничного (максимального) розміру інтерчейнджу та/або комісійної винагороди за послуги еквайрингу законопроєкт встановлює штраф у 10-ти кратному розмірі мінімальної заробітної плати.
Крім того, інформацію про комісійні винагороди еквайр повинен постійно розміщувати на власному веб-сайті в мережі Інтернет. За порушення вимог щодо оприлюднення такої інформації НБУ застосовує до еквайра штраф у 5-ти кратному розмірі мінімальної заробітної плати.
У КУпАП пропонують доповнити статтю 166-20, в якій встановлена відповідальність за порушення законів України та нормативно-правових актів НБУ щодо здійснення нагляду (оверсайту) платіжних систем та систем розрахунків. Так, за порушення встановлених розмірів комісійних винагород буде штраф від 500 до 1000 НМДГ (8500 грн-17000 грн), за такі ж дії вчинені повторно протягом року — 1000 до 2000 НМДГ (17000 грн-34000 грн).
В індивідуальній податковій консультації контролери роз’яснили, як саме рахують РРО-порушення під час перевірки і як застосовують штрафні санкції.