З 2021 року підприємці по-новому вестимуть облік доходів і витрат: ДПС пояснили як саме

UA RU

Первинка. Податки. Зарплата. Перевірки СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️

Починаючи з 01.01.2021 самозайняті особи, в залежності від обраної системи оподаткування, мають вести облік своїх доходів (витрат) у наступний спосіб:

З 2021 року підприємці по-новому вестимуть облік доходів і витрат: ДПС пояснили як саме

Ця новина уже на Facebook, збережіть собі як пам’ятку, щоб уберегтися від штрафів

Вести облік можна в паперовому та/або електронному вигляді, у тому числі через Електронний кабінет.

Наразі Мінфін не визначив типову форму, за якому обліковувати доходи і витрати, та порядок ведення такого обліку. Тому на сьогодні і до моменту затвердження нової форми є чинна Книга обліку доходів і витрат, яку ведуть ФОПи (крім спрощенців), і фізособи, які провадять незалежну професійну діяльність, затверджена наказом Міндоходів від 16.09.2013 № 481.

ФОПам-єдинникам 1-2 груп та єдинникам 3 групи неплатникам ПДВ буде надано право вести облік у довільній формі шляхом помісячного відображення отриманих доходів. ФОПи-єдинники 3 групи платники ПДВ вестимуть облік у довільній формі помісячно відображаючи доходи та витрати. Таким платникам дозволено вести облік як у паперовому так і в електронному вигляді.

Захист від податкового тиску СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️

При веденні обліку у довільній формі платники єдиного податку вправі застосовувати будь-який спосіб обліку доходів за період. Це можуть бути записи у будь-якому довільному реєстрі — паперових зошиті, журналі, чи в електронній таблиці у файлі Excel. При цьому, платники можуть продовжувати вести Книгу обліку доходів та Книгу обліку доходів і витрат за формами, затвердженими наказом Мінфіну від 19.06.2015 № 579.

Інформація про місячні обороти, яку самозайнята особа буде з 01.01.2021 заносити до довільного реєстру, має відповідати змісту первинних документів за відповідний період. А єдинники платники ПДВ повинні вести ПДВ-облік.

Як тільки Мінфін затвердить типові форми для обліку доходів і витрати загальносистемниками та фізособами-незалежниками, ДПС впровадить можливість ведення обліку доходів і витрат в електронній формі через Електронний кабінет.

За інформацією ГУ ДПС у м. Києві


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

ФОП на загальній системі оподаткування 2025

Розповімо про особливості перебування ФОП на загальній системі оподаткування у 2025 році: облік доходів і витрат, про книгу обліку, перехідні витрати між ІII та IV кварталом, графік обов’язкових платежів (ЄСВ, ПДФО, військовий збір). Чи варто переходити на загальну систему у 2025 році? Відповіді — в огляді
656793

Податкова декларація платника єдиного податку фізичної особи підприємця 3 група

Облік для спрощенців досить простий, але декларацію треба правильно заповнити та вчасно подати. Сьогодні про те, як це зробити для ФОП на 3-й групі єдиного податку — платників і неплатників ПДВ
142785

Ліквідаційний звіт за 2025 рік: як скласти та подати ФОП-єдиннику

У консультації — про один з етапів припинення бізнесу фізособою-підприємцем, який є платником єдиного податку групи 1, 2 чи 3. Як скласти останню декларацію з єдиного податку з Додатком з ЄСВ, коли сплатити податок і ЄСВ, зразок заповнення ліквідаційної декларації і Додатка з ЄСВ
57988

Декларація про майновий стан і доходи 2025: як і коли подати

Декларація про майновий стан, декларація про доходи — це назви однієї і тієї ж декларації, яку подають фізособи в податкову. Розповімо, коли й кому подати декларацію про доходи. Також розглянемо приклад, як заповнити декларацію про доходи фізичної особи та фізичних осіб-підприємців за оновленою формою
450500

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді