ЛИШЕ ДЛЯ ВАС: ЗМІНИ ЗАКОНОДАВСТВА, ЗРАЗКИ, ПРИКЛАДИ↪️
Вже протягом двох років, з моменту набуття чинності Законом України «Про електронні довірчі послуги», українці отримують лише сучасні електронні підписи європейського типу — кваліфіковані та удосконалені.
Удосконалений електронний підпис призначений для масового використання. Він найбільш доступний і за останні два роки прийшов на заміну застарілого ЕЦП. Головна його особливість — можливість зберігання на файловому носієві, наприклад звичайній флешці. Використовують його, зокрема, під час отримання е-послуг на порталі Дія, наприклад, при відкритті ФОП.
Кваліфікований електронний підпис призначений для використання в ситуаціях, які потребують підвищеного захисту. Наприклад, державними службовцями чи нотаріусами. Головна його відмінність від удосконаленого електронного підпису — зберігання на захищеному носії — токені чи у хмарі.
Протягом двох років відбувався перехід на нові електронні підписи. За цей період закінчилася дія усіх ЕЦП, адже термін їх використання саме два роки. Отже, усі електронні підписи, які видані протягом дії закону, дійсні.
За інформацією Урядового порталу