Роботодавець не може в односторонньому порядку змінювати посадову інструкцію: але вихід є

⚡️ ЗРАЗКИ ЗАРПЛАТНИХ ВІДОМОСТЕЙ, ЩО ВБЕРЕЖУТЬ ВІД ШТРАФІВ ⚡️

Роботодавець не може в односторонньому порядку прийняти рішення внести зміни та доповнення у посадову інструкцію працівника.

Також роботодавець не має права вимагати від працівника виконання роботи, не обумовленої трудовим договором (ст. 31 КЗпП).

Проте, законодавець передбачив випадки розширення кола обов’язків працівника, що виходять за межі посадової інструкції. Зокрема, одним із видів збільшення кількості обов’язків є суміщення посад (професій).

Роботодавець не може в односторонньому порядку змінювати посадову інструкцію: але вихід є

Суміщення професій (посад) є зміною істотних умов праці.

Для встановлення суміщення роботодавцеві необхідно попередити про таке навантаження не пізніше аніж за два місяці. Попередження про зміну істотних умов праці є персональним та оформлюють у письмовій формі. Згода працівника у такому випадку є обов’язковою. Якщо працівник не згоден продовжувати трудові відносини на нових умовах, то його звільняють на підставі пункту 6 частини 1 статті 36 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП).

Основними реквізитами наказу про суміщення професій є:

  • назва професії за якою відбуватиметься сумісництво;
  • доплата;
  • умови виконання робіт;
  • підстава суміщення та термін виконання обов’язків, у разі необхідності.

Доплату проводять винятково за наказом, оскільки виконання роботи за суміщенням посад не відображають в табелі обліку робочого часу. В колективному договорі та наказі про суміщення має бути чітко зазначено, від якої саме посади встановлюють доплату. Адже, розмір доплати за суміщення затверджено тільки працівникам бюджетної сфери.

Якщо суміщення встановлювалося на певний строк, виконання додаткової роботи в порядку суміщення припиняється без видання окремого наказу. Тобто, якщо в наказі про встановлення суміщення зазначений строк, на який працівнику доручалася додаткова робота, але він минув, працівник повертається до виконання лише своєї основної роботи.

Якщо строк не було встановлено, то працівник має право припинити суміщення з власної ініціативи, надавши роботодавцю відповідну заяву, на підставі якої видають наказ.

Суміщення посад також може бути скасовано за ініціативи роботодавця. У такому випадку згідно із статтею 32 КЗпП працівника необхідно попередити про зміну істотних умов праці — скасування суміщення посад — за два місяці, про що має бути видано наказ з основної діяльності.

За інформацією Держпраці у Рівненській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Колективний договір: що важливо знати бухгалтеру

Коли підприємство укладає колективний договір без належної уваги до питань оплати праці, бухгалтер стає заручником обставин. Адже він має дотримувати вимог трудового законодавства, а воно часто відсилає бухгалтера до норм колдоговору. Зупинимося на тих розділах колдоговору, які важливі саме для бухгалтера
75610

Виправлення помилок у Додатку Д6 Податкового розрахунку

Через Додаток Д6 об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та військового збору роботодавці подають відомості за місяці звітного кварталу про спеціальний стаж працівників. У консультації мова піде про загальні правила та конкретні приклади виправлення помилок у цьому додатку
13368

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240933

Акцизний податок 2025: товари, ставки, розрахунок

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану — у цьому огляді
103749

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді