Роботодавець не може в односторонньому порядку змінювати посадову інструкцію: але вихід є

⚡️ ЗРАЗКИ ЗАРПЛАТНИХ ВІДОМОСТЕЙ, ЩО ВБЕРЕЖУТЬ ВІД ШТРАФІВ ⚡️

Роботодавець не може в односторонньому порядку прийняти рішення внести зміни та доповнення у посадову інструкцію працівника.

Також роботодавець не має права вимагати від працівника виконання роботи, не обумовленої трудовим договором (ст. 31 КЗпП).

Проте, законодавець передбачив випадки розширення кола обов’язків працівника, що виходять за межі посадової інструкції. Зокрема, одним із видів збільшення кількості обов’язків є суміщення посад (професій).

Роботодавець не може в односторонньому порядку змінювати посадову інструкцію: але вихід є

Суміщення професій (посад) є зміною істотних умов праці.

Для встановлення суміщення роботодавцеві необхідно попередити про таке навантаження не пізніше аніж за два місяці. Попередження про зміну істотних умов праці є персональним та оформлюють у письмовій формі. Згода працівника у такому випадку є обов’язковою. Якщо працівник не згоден продовжувати трудові відносини на нових умовах, то його звільняють на підставі пункту 6 частини 1 статті 36 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП).

Основними реквізитами наказу про суміщення професій є:

  • назва професії за якою відбуватиметься сумісництво;
  • доплата;
  • умови виконання робіт;
  • підстава суміщення та термін виконання обов’язків, у разі необхідності.

Доплату проводять винятково за наказом, оскільки виконання роботи за суміщенням посад не відображають в табелі обліку робочого часу. В колективному договорі та наказі про суміщення має бути чітко зазначено, від якої саме посади встановлюють доплату. Адже, розмір доплати за суміщення затверджено тільки працівникам бюджетної сфери.

Якщо суміщення встановлювалося на певний строк, виконання додаткової роботи в порядку суміщення припиняється без видання окремого наказу. Тобто, якщо в наказі про встановлення суміщення зазначений строк, на який працівнику доручалася додаткова робота, але він минув, працівник повертається до виконання лише своєї основної роботи.

Якщо строк не було встановлено, то працівник має право припинити суміщення з власної ініціативи, надавши роботодавцю відповідну заяву, на підставі якої видають наказ.

Суміщення посад також може бути скасовано за ініціативи роботодавця. У такому випадку згідно із статтею 32 КЗпП працівника необхідно попередити про зміну істотних умов праці — скасування суміщення посад — за два місяці, про що має бути видано наказ з основної діяльності.

За інформацією Держпраці у Рівненській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразкова добірка: Документи для призначення та виплати лікарняних і декретних

Зразки наказів, повідомлень і протоколу допоможуть задокументувати: призначення уповноважених із питань оплати непрацездатності, засідання уповноважених, виплату лікарняних і декретних, відмову у виплаті, комунікації з працівниками й ПФУ
26

Прожитковий мінімум 2025: розмір, таблиця

Прожитковий мінімум — це показник, який використовується у розрахунках різних соціальних виплат, наприклад пенсій, допомоги з безробіття, аліментів. Його використовують також і в оподаткуванні. Усе, що варто знати про прожитковий мінімум у 2025 році, — в огляді
1214

Держбюджет 2025

19 листопада ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Це вже третій бюджет країни за час повномасштабного вторгнення рф із найбільшими видатками та дефіцитом бюджету за всю історію країни. Проте Уряд запевняє, що бюджет є збалансованим. На які показники він спирається та що очікує українців в умовах воєнного стану — в огляді
644

Мінімальна зарплата 2025

ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Яка мінімальна заробітна плата очікується в 2025 році та на які показники вона вплине — розповімо у статті
2183

Премія за підсумками року: нарахування та оподаткування

Річна премія — це винагорода за результатами роботи за рік. Інколи її називають тринадцятою зарплатою. Законодавство детально питання нарахування премій не врегульовує і роботодавець має певну свободу. У консультації — як нараховується річна премія, які є види, їхнє оподаткування, вплив розрахунку середньої зарплати для відпускних, лікарняних та інших виплат
50691

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді