⚡️ ЗРАЗКИ ЗАРПЛАТНИХ ВІДОМОСТЕЙ, ЩО ВБЕРЕЖУТЬ ВІД ШТРАФІВ ⚡️
Чи має право власник товариства, який особисто виконує функції директора, не нараховувати та не виплачувати собі заробітну плату під час карантину, або у зв’язку з відсутністю господарської діяльності?
Чи можна в такому разі не нараховувати та не сплачувати ЄСВ, ПДФО, військовий збір?
Податківці відповіли:
1. Щодо ненарахування заробітної плати власнику товариства, який виконує функції директора, під час карантину або через відсутність господарської діяльності контролери радять звернутись до Мінекономіки.
2. Органами товариства є загальні збори учасників, наглядова рада (у разі утворення) та виконавчий орган. Виконавчий орган товариства є одноосібним. Назвою одноосібного виконавчого органу є «директор», якщо статутом не передбачена інша назва.
Член виконавчого органу є посадовою особою товариства.
Винагорода за виконання посадовою особою своїх обов'язків та надання їй інших благ можуть здійснюватися виключно на умовах та підставах, зазначених у договорі між нею і товариством.
Отже, учасник товариства може здійснювати управління як виконавчий орган (директор), з яким має бути укладений відповідний договір з виплатою доходу.
Дохід у вигляді заробітної плати або винагороди, який виплачують учаснику товариства (директору) на підставі укладеного трудового (цивільно-правового) договору, оподатковують ПДФО, військовий збором на загальних підставах є базою нарахування ЄСВ.
Зверніть увагу!
Восьмий апеляційний адміністративний суд від 14.03.2019 у справі № 857/1476/19 вказав: відносини, за яких засновник виконує функції директора без укладання трудового договору, є корпоративними. Тому укладати із директором-засновником трудовий договір не обов’язково. А якщо трудового договору немає, то відсутній також обов’язок нараховувати або виплачувати засновнику заробітну плату. Оскільки згідно із законодавством трудові відносини передбачають оплату праці найманого працівника.
Лист ДПС від 20.11.2020 № 4768/ІПК/99-00-04-05-03-06