Власник товариства з функціями директора: чи може бути без зарплати

⚡️ ЗРАЗКИ ЗАРПЛАТНИХ ВІДОМОСТЕЙ, ЩО ВБЕРЕЖУТЬ ВІД ШТРАФІВ ⚡️

Чи має право власник товариства, який особисто виконує функції директора, не нараховувати та не виплачувати собі заробітну плату під час карантину, або у зв’язку з відсутністю господарської діяльності?

Чи можна в такому разі не нараховувати та не сплачувати ЄСВ, ПДФО, військовий збір?

Власник товариства з функціями директора: чи може бути без зарплати

Податківці відповіли:

1. Щодо ненарахування заробітної плати власнику товариства, який виконує функції директора, під час карантину або через відсутність господарської діяльності контролери радять звернутись до Мінекономіки.

2. Органами товариства є загальні збори учасників, наглядова рада (у разі утворення) та виконавчий орган. Виконавчий орган товариства є одноосібним. Назвою одноосібного виконавчого органу є «директор», якщо статутом не передбачена інша назва.

Член виконавчого органу є посадовою особою товариства.

Винагорода за виконання посадовою особою своїх обов'язків та надання їй інших благ можуть здійснюватися виключно на умовах та підставах, зазначених у договорі між нею і товариством.

Отже, учасник товариства може здійснювати управління як виконавчий орган (директор), з яким має бути укладений відповідний договір з виплатою доходу.

Дохід у вигляді заробітної плати або винагороди, який виплачують учаснику товариства (директору) на підставі укладеного трудового (цивільно-правового) договору, оподатковують ПДФО, військовий збором на загальних підставах є базою нарахування ЄСВ.

Зверніть увагу!

Восьмий апеляційний адміністративний суд від 14.03.2019 у справі № 857/1476/19 вказав: відносини, за яких засновник виконує функції директора без укладання трудового договору, є корпоративними. Тому укладати із директором-засновником трудовий договір не обов’язково. А якщо трудового договору немає, то відсутній також обов’язок нараховувати або виплачувати засновнику заробітну плату. Оскільки згідно із законодавством трудові відносини передбачають оплату праці найманого працівника.

Лист ДПС від 20.11.2020 № 4768/ІПК/99-00-04-05-03-06


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Календар бухгалтера 2024: жовтень

Актуальна осіння інформація для бухгалтера — виробничий календар на жовтень 2024 року та податковий календар на жовтень 2024 року. Розрахувати зарплату, відпускні та лікарняні, скласти табель робочого часу, вчасно подати фінансову, податкову та статистичну звітність і сплатити податки — у поміч календар для бухгалтера на жовтень 2024 року
19788

Страховий стаж для виходу на пенсію

У статті експерт розкаже все про страховий стаж для виходу на пенсію. Зручні таблиці допоможуть, коли постали перед потребою, як визначити страховий стаж для пенсії
113626

Резерв премій за підсумками року: створюємо та коригуємо

Підприємство нараховує резерв на виплату винагороди за підсумками року. У вересні керівництво помітило, що планові показники не виконало, тому вирішило не виплачувати працівникам премію за результатами поточного року. Чи можна відкоригувати резерв посеред року? Якщо так, то як це задокументувати?
7483

Індекс інфляції на 2024 рік

У статті знайдете актуальний індекс інфляції та індекс споживчих цін 2024 у таблицях
196598

Наказ про преміювання працівників

Один із методів заохочення працівників до роботи — преміювання. У статті розповімо, як документально оформити — скласти наказ. Також для вас — наказ про преміювання працівників зразок
77928

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді