Одноразова матдопомога, податкові канікули та пільги: Президент підписав Закони

UA RU

⚡️ ВІДТЕРМІНУВАННЯ РРО ДО 2022 РОКУ: АНАЛІЗ ЗАКОНУ ⚡️

Президент підписав закони, які він ініціював для підтримки громадян і бізнесу у період дії карантинних заходів для запобігання поширенню в Україні COVID-19. Законодавчі ініціативи були ухвалені Верховною Радою 04.12.2020.

Ця новина уже на Facebook, поділіться з колегою

Так, Закон № 1071-ІХ (законопроєкт № 4429) передбачає:

1) одноразову матеріальну допомогу у розмірі 8 тис. грн найманим працівникам, які втратили частину заробітної платні внаслідок запровадження карантинних обмежень, та ФОП які втратили частину доходу внаслідок карантину. ФОПи не зможуть отримати допомогу:

  • якщо вони зареєстровані менше ніж за три місяці до набрання чинності цим законом;
  • якщо у 2020 році сплатили ЄСВ за себе менше ніж за три місяці, а також якщо їхній вид діяльності не підпадає під карантинні обмеження.

2) одноразову матеріальну допомоги компаніям для виплат найманим працівникам, щоб не скорочувати їх під час дії карантину. Ця норма діє для підприємств, які (на час набуття чинності законом) вимушено скоротили або можуть скоротити тривалість робочого часу працівників через простій у зв'язку з впровадженням карантину. Розмір допомоги вираховуватимуть пропорційно скороченню робочого часу працівника, але не може перевищувати 8 тис. грн.

3) одноразову компенсацію суб’єктам господарювання з метою відшкодування витрат, понесених на сплату ЄСВ. Розмір одноразової компенсації становитиме середньомісячну суму ЄСВ з розрахунків останніх 10 місяців. Компенсації отримають ті компанії, які реально постраждають від запровадження карантинних обмежень. Проте компенсація не надаватиметься, якщо з ЄСВ є заборгованість.

4) продовження дії ліцензій компаніям на продаж алкоголю на період карантину, а також протягом трьох місяців після його закінчення.

5) продовження строку дії договорів оренди державного та комунального майна, які закінчуються у період карантину, та протягом одного місяця з дня його закінчення. Не нараховується та не сплачується плата за оренду державного або комунального майна.

Закон № 1072-ІХ (законопроєкт № 4430) передбачає низку податкових стимулів для громадян, малого й середнього бізнесу на період можливого оголошення карантину.

Зокрема, списують податковий борг платникам податків, якщо сукупний розмір боргу платника за всіма податками та зборами не перевищує 3060 грн.

Платників єдиного податку І групи звільняють від сплати цього податку за грудень 2020 року та січень-травень 2021 року.

Також до 29.12.2021 відстрочено погашення податкового боргу платників податків-фізичних осіб, зокрема самозайнятих осіб, що в загальній сумі не перевищує 6800 грн.

Закон № 1073-ІХ (законопроєкт № 4431) розширює перелік напрямків, за якими можуть використовуватися кошти Фонду з боротьби з наслідками епідемії коронавірусу. Зокрема, цими коштами може фінансуватися:

  • одноразова матеріальна допомога громадянам у разі посилення карантину;
  • матеріальна допомога бізнесу для збереження робочих місць;
  • одноразова компенсація бізнесу для сплати ЄСВ за найманих працівників.
За інформацією Офісу Президента України


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

ФОП на загальній системі оподаткування 2025

Розповімо про особливості перебування ФОП на загальній системі оподаткування у 2025 році: облік доходів і витрат, про книгу обліку, перехідні витрати між ІII та IV кварталом, графік обов’язкових платежів (ЄСВ, ПДФО, військовий збір). Чи варто переходити на загальну систему у 2025 році? Відповіді — в огляді
656792

Податкова декларація платника єдиного податку фізичної особи підприємця 3 група

Облік для спрощенців досить простий, але декларацію треба правильно заповнити та вчасно подати. Сьогодні про те, як це зробити для ФОП на 3-й групі єдиного податку — платників і неплатників ПДВ
142783

Ліквідаційний звіт за 2025 рік: як скласти та подати ФОП-єдиннику

У консультації — про один з етапів припинення бізнесу фізособою-підприємцем, який є платником єдиного податку групи 1, 2 чи 3. Як скласти останню декларацію з єдиного податку з Додатком з ЄСВ, коли сплатити податок і ЄСВ, зразок заповнення ліквідаційної декларації і Додатка з ЄСВ
57986

Декларація про майновий стан і доходи 2025: як і коли подати

Декларація про майновий стан, декларація про доходи — це назви однієї і тієї ж декларації, яку подають фізособи в податкову. Розповімо, коли й кому подати декларацію про доходи. Також розглянемо приклад, як заповнити декларацію про доходи фізичної особи та фізичних осіб-підприємців за оновленою формою
450499

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді