Кому спишуть податковий борг до 3060 грн: роз’яснює ДПС

UA RU

⚠️ ЯК ВРЯТУВАТИ БІЗНЕС У ДРУГУ ХВИЛЮ ЖОРСТКОГО КАРАНТИНУ ⚠️

Закон № 1072 надав преференції у списанні податкового боргу.

Ця новина уже на Facebook, долучайтеся до спільноти бухгалтерів

Кому спишуть податковий борг до 3060 грн: роз’яснює ДПС

1. Який податковий борг підпадає під списання?

Списанню підлягає податковий борг (у тому числі штрафні санкції і пеня) платника податків, сукупний розмір якого за усіма податками і зборами не перевищує 3060 грн (включно), що обліковувався станом на 01.11.2020 та залишився несплаченим/непогашеним станом на дату списання такого боргу.

Не підлягає списанню податковий борг з податків та зборів, які відповідно до податкового, митного та іншого законодавства справляють у зв’язку із ввезенням (пересиланням) товарів на митну територію України або територію вільної митної зони або вивезенням (пересиланням) товарів з митної території України або території вільної митної зони, а також податковий борг осіб, на яких поширюються судові процедури, визначені Кодексом України з процедур банкрутства.

2. Чи підпадає під списання заборгованість до 3060 грн зі сплати ЄСВ?

Заборгованість зі сплати ЄСВ не підпадає під списання. Однак частина заборгованості із ЄСВ може бути списана згідно з нормою пункту 9-15 розділу VІІІ Закону про ЄСВ, до якого внесли зміни.

3. Чи підпадає під списання податковий борг громадян до 3060 гривень?

Так. Під дію Закону № 1072 підпадають усі категорії платників податків, крім осіб, на яких поширюються судові процедури, визначені Кодексом України з процедур банкрутства, та осіб, які мають податковий борг з митних платежів.

4. Чи потрібно платникам податків подавати до ДПС заяву на списання податкового боргу до 3060 гривень?

Ні. Заяву не подають, оскільки списання контролери проводять одноразово та одночасно усім платникам податків.

5. Як платнику податків дізнатись, списали йому податковий борг чи ні?

Інформацію про списання податкового боргу платник податків може отримати в приватній частині Електронного кабінету.

Також інформацію про таке списання щодо суб’єктів господарювання після його проведення буде оприлюднено на вебпорталі ДПС. Крім того, інформацію про списання надаватимуть платнику податків у разі його звернення до ДПС із відповідним запитом.

6. Чи звільняють майно платника податків з-під податкової застави та чи відкликають виконавчі документи з органів державної виконавчої служби у разі списання податкового боргу до 3060 гривень?

Так. Після проведення списання податкового боргу майно платника податків звільняють з-під податкової застави та виключають з відповідних державних реєстрів. Також інформацію про списані суми передають до органів Державної виконавчої служби для закриття виконавчих проваджень.

Інформаційний лист ДПС № 17


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Клуб білого бізнесу: які переваги статусу учасника

Розглянемо, як функціонує Клуб білого бізнесу. Особливу увагу приділимо перевагам, ризикам та зобов’язанням учасників. Проаналізуємо причини, через які частину підприємств у переліку приховують
1590

Форма 20-ОПП: актуальний зразок і порядок заповнення

Існує спеціальна обов’язкова заява про об’єкти, які є джерелом доходу платника податку, або такі, що пов’язані з оподаткуванням, наприклад легкові автомобілі, земельні ділянки, а також кіоски, магазини та інші торговельні точки тощо. Це так звана форма 20-ОПП. Коли її подавати, які наслідки за неподання, невірну чи помилкову інформацію в ній, як її слід заповнювати та коли оновлювати, – у консультації експерта на конкретних зразках для різних ситуацій
363582

Календар бухгалтера на лютий 2025

2025-й рік розпочинає свій другий місяць. Аби він не був найлютішим через неподані звіти й несплачені податки, варто проглянути виробничий календар на лютий 2025 та податковий календар 2025
41588

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді