Реєстрація нерезидентів платниками податку на прибуток: ДПС надала відповіді на актуальні питання

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Податки та зарплата: що змінилося в 2021 році СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️

Податківці підготували актуальні запитання-відповіді щодо реєстрації нерезидентів платниками податку на прибуток підприємств та їх оподаткування.

Реєстрація нерезидентів платниками податку на прибуток: ДПС надала відповіді на актуальні питання

Чи виникнуть проблеми із застосуванням положень Податкового кодексу України (далі — ПК), які розглядають постійне представництво як окремого платника податку на прибуток підприємств, у зв'язку зі скасуванням відповідної реєстрації для постійного представництва?

Ні. Проблем із реєстрацією не виникає. Іноземні компанії вже реєструються як платники податку на прибуток.

Для взяття на облік та реєстрації платником податку на прибуток іноземна компанія подає до контролюючого органу заяву за формою № 1-ОПП (із зазначенням підстав для взяття на облік). До такої заяви додає документи, перелік яких визначений у пункті 64.5 ПК. Всім іноземним компаніям при взятті на облік в контролюючих органах надають податковий номер, яким є реєстраційний (обліковий) 9-значний номер. Іноземній компанії видають довідку про взяття на облік за формою № 34-ОПП.

Додатково питання реєстрації іноземних компаній викладені в Інформаційному листі № 19. Територіальні органи (ЦОП) поінформовані і приймають документи

Як дотримуватися нових правил за відсутності нового порядку реєстрації нерезидентів як платників податку на прибуток підприємств?

Наказ Мінфіну «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів» від 08.02.2021 № 62 — на державній реєстрації в Мін’юсті. Водночас ПК прямо визначені і підстави, і перелік документів, які подають для взяття на облік. Тому до набрання чинності змінами слід керуватися нормами пункту 64.5 ПК і Порядком обліку платників податків і зборів в частині, яка не суперечить ПК.

Чи повинні нерезиденти, діяльність яких в Україні не створює постійне представництво, реєструватися платниками податку на прибуток підприємств?

Ні.

Чи буде нерезидент як новий платник податку на прибуток підприємств вважатися правонаступником його постійного представництва щодо податкових активів та зобов'язань, сформованих у попередніх звітних періодах?

Так.

Чи призводить зняття з обліку постійного представництва як платника податку на прибуток і відповідна реєстрація відповідного нерезидента до проведення податкової перевірки такого представництва та/або нерезидента?

Ні.

Чи повинен нерезидент, зареєстрований платником податку на прибуток підприємств, готувати окрему фінансову звітність для цілей цього податку, окрім фінансової звітності його постійного представництва?

Ні.

Якщо постійне представництво нерезидента подавало квартальну звітність з податку на прибуток підприємств у 2020 році, чи повинен такий нерезидент продовжувати подавати квартальну звітність у 2021 році, якщо річний дохід постійного представництва за 2020 рік перевищує 40 млн гривень?

Так.

У разі виникнення питань нерезиденти, постійні представництва можуть звернутися до ДПІ (ЦОП) за місцем своєї реєстрації, де їм буде надана кваліфікована допомога для подачі документів та взяття на облік таких нерезидентів як платників податку на прибуток.

Адреси та контакти можна знайти на офіційному вебпорталі ДПС у банері «Центри обслуговування» або у відкритій частині Електронного кабінету у розділ «Прес-центр», «Контакти».

За інформацією ДПС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Договір аутстафінгу: зразок

Підбір і передача працівників за договором аутстафінгу — популярна модель у сфері послуг, зокрема в ІТ. Водночас закон її майже не регулює. Це спричинює ризики — як для компанії, так і для персоналу. У консультації: що таке аутстафінг і як він працює; на що звернути увагу під час укладення такого договору; зразок договору аутстафінгу
18269

Як діяти, якщо виникла пересортиця

Причиною нестач або лишків ТМЦ може бути й звичайна плутанина під час здійснення операцій з окремими видами запасів. У такій ситуації, найпевніше, маємо справу з пересортицею. А взаємозалік інвентаризаційних різниць провести можна не завжди. За яких умов це дозволено і якими будуть податкові наслідки пересортиці — у статті
8255

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 01.07.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
15173

Як відбувається дисконтування кредитів та позик

Вимога дисконтувати довгострокову заборгованість у національних стандартах бухгалтерського обліку з’явилася порівняно недавно й питань викликає чимало. Одне з них ― чи треба дисконтувати довгострокову заборгованість за кредитами і позиками, якщо за ними нараховуються проценти позичальнику? У консультації розглянемо питання дисконтування банківських кредитів і відсоткових позик
38863

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді