⚡️ НОВА ПОДАТКОВА НАКЛАДНА ТА ПДВ-ЗВІТНІСТЬ ⚡️
Платник ПДВ склав розрахунки коригування (далі — РК) на зменшення податкового зобов'язання до податкових накладних на товари, які були повернуті від покупців. Реєстрація таких РК в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН) була зупинена. Оскільки РК не були зареєстровані, платник не включив їх в поточну декларацію з ПДВ за звітний місяць, в якому вони були складені. Після отримання Комісією пояснень та копій документів, що підтверджують здійснення господарських операцій, відповідні РК були зареєстровані датою їх подання на реєстрацію.
Як показати такі РК у звітності з ПДВ?
РК на зменшення податкових зобов'язань у разі своєчасного подання такого РК на реєстрацію в ЄРПН, реєстрація якого була зупинена, та який надалі був зареєстрований за рішенням Комісії регіонального рівня, постачальник-платник ПДВ відображає в декларації з ПДВ за звітний період, у якому він був складений. Для цього необхідно подати уточнюючий розрахунок за відповідний звітний період.
До вашої уваги Наказ № 734. На перший погляд він здається глобальним, адже викладає у нових редакціях податкову накладну (ПН), розрахунок коригування (РК), ПДВ-декларацію. Які фундаментальні зміни й точкові покращення сховалися у цьому нормативі? З’ясуємо.
Лист ДПС від 16.01.2021 № 191/ІПК/99-00-21-03-02-06