Е-трудова книжка: відповідні цифрові соцсервіси запрацюють через 3 місяці

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

КОМУ ОБМЕЖУВАТИ РОЗМІР ЛІКАРНЯНИХ МІНІМАЛКОЮ, А КОМУ ДОПЛАТИТИ У 2021

Мінсоцполітики вітає підписання Президентом Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі».

Так, облік трудової діяльності працівників вестимуть в електронній формі у Держреєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Е-трудова книжка: відповідні цифрові соцсервіси запрацюють через 3 місяці

Відповідні цифрові соціальні сервіси будуть впроваджені через 3 місяці.

Облік даних про трудову діяльність, освіту та інших відомостей про працівника вестиме ПФУ.

Інформацію про трудову діяльність за попередні роки в електронний реєстр зможе вносити як працівник, так і його роботодавець у вигляді сканованих або оцифрованих копій трудової книжки, довідок з обов’язковим накладанням кваліфікованого електронного підпису.

За бажанням працівника роботодавець буде зобов’язаний продовжувати облік трудової діяльності в паперовій формі, однак у такому випадку паперова трудова книжка зберігатиметься в працівника.

Включити до реєстру відсутні відомості з паперових трудових книжок потрібно протягом 5 років. У цей перехідний період може застосовуватися і паперова, і електронна форма обліку трудової діяльності.

Інформацію про свою трудову діяльність і страховий стаж громадяни зможуть отримати у вигляді електронного документа через вебпортал ПФУ. Цей документ матиме статус офіційного та зможе пред’являтися громадянами у формі витягу за потребою.

Окрім інших переваг, електронна трудова книжка створить можливість автоматичного призначення пенсії за віком через особистий електронний кабінет на вебпорталі електронних послуг ПФУ

За інформацією Мінсоцполітики


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Новий порядок атестації працівників охорони здоров’я: головні акценти

Нові правила атестації працівників охорони здоров’я змінюють підходи до стажу, категорій і відповідальності. Розповідаємо, як саме оновилася процедура, хто за що відповідатиме, як обчислювати стаж і що тепер буде з кваліфікаційними категоріями
36

10 ситуацій із ТТН, про які варто знати бухгалтеру

До ТТН прискіпливо ставляться як податківці, так і представники Укртрансбезпеки. Аби убезпечити вас від помилок, тримайте відповіді на запитання, з якими читачі зверталися до редакції
38

Зміни в Законі про бухоблік: акценти для ЗОЗ

Уряд підготував нову редакцію для Закону про бухоблік. Зміни стосуються переважно звітування, деякі — вимог до посад головбухів. Поінформуємо про головні новації з акцентом на ті, що актуальні для ЗОЗ
48

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді