Зарахування загальнодержавних податків та зборів до державного і місцевих бюджетів здійснюється відповідно до Бюджетного кодексу України; далі — БК.
Зарахування місцевих податків та зборів до відповідних місцевих бюджетів здійснюється відповідно до БК.
Контролюючі органи, визначені підпунктом 41.1.1 Податкового кодексу України (ПК), мають право, зокрема, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов’язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених ПК та іншими законами України (пп. 20.1.19 ПК).
Суми пені зараховують до бюджетів, до яких згідно із законом зараховують відповідні податки (п. 131.3 ПК).
У разі застосування контролюючими органами до платника податків штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладений на контролюючі органи, такому платнику надсилають (вручають) податкові повідомлення-рішення; далі — ППР.
ППР надсилають (вручають) за кожним окремим податком, збором та/або разом із штрафними санкціями, передбаченими ПК, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладений на такий контролюючий орган, та/або пенею за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності (абз. 1 п. 58.2 ПК).
Порядок надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків затвердив Мінфін наказом від 28.12.2015 № 1204; далі — Порядок.
Перелік форм, за якими структурний підрозділ контролюючого органу складає ППР, наведений у пункті 2 розділу ІІ Порядку.
Наразі податківці проводять камеральні, фактичні та позапланові документальні перевірки. А ще чекаємо на відновлення планових перевірок. Як наслідок — платники отримують ППР із донарахованими сумами. Нагадаємо, як можна оскаржити неправомірні, з вашого погляду, донарахування
Встановлені форми податкових повідомлень-рішень містять інформацію щодо реквізитів бюджетних рахунків, на які платник здійснює сплату сум штрафних (фінансових) санкцій та/або пені.
Отже, суми штрафних (фінансових) санкцій та пені сплачуються за кодами бюджетної класифікації, які зазначаються у відповідному ППР, за якими здійснюється зарахування відповідних податків та зборів.
Класифікацію доходів бюджету, згідно з якою встановили коди та найменування податків та зборів визначив Мінфін наказом «Про бюджетну класифікацію» від 14.01.2011 № 11.
Крім того, реквізити бюджетних рахунків розміщують на офіційному вебпорталі ДПС.