ВС: ознакою контрольованої операції є сплата ПДВ пов’язаною особою при експорті за іншою ставкою, ніж базова (основна)

⚡️ РОЗГЛЯД МАТЕРІАЛІВ ПЕРЕВІРОК — З’ЯВИВСЯ НОВИЙ ГРАВЕЦЬ

Одним із засновником ТОВ (далі — позивач) є інше ТОВ. В свою чергу одним із засновників цього іншого ТОВ є Комерційний банк «Приватбанк».

Відтак у періоді з 20.11.2014 по 26.12.2014 позивач та Комерційний банк «Приватбанк» були пов`язаними особами через іншу пов`язану особу. І протягом зазначеного періоду між позивачем та Комерційним банком «Приватбанк» здійснені господарські операції на загальну суму 150906352,30 грн, що є більшим ніж 50 млн грн.

ВС: ознакою контрольованої операції є сплата ПДВ пов’язаною особою при експорті за іншою ставкою, ніж базова (основна)

Відповідно до інформаційних баз ДФС Комерційний банк «Приватбанк» у 2014 році сплачував податок за іншою ставкою (0 %, 2 %, 10 %), ніж базова, відповідно до положень статті 160 Податкового кодексу України.

Податківці провели планову виїзну перевірку позивача з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства України за період з 02.10.2013 по 31.12.2014. Перевіркою встановили, що позивач не подав Звіт про контрольовані операції до 01.05.2015. У зв’язку з чим позивачу нарахували штраф на суму 365400,00 грн.

Позивач вважав штраф не правомірним і вказував, що при віднесенні господарських операцій, здійснених між контрагентами, до контрольованих операцій податківців мали проаналізувати ставку податку за результатами здійснення операцій саме між цими суб'єктами господарювання.

Суди попередніх інстанцій визнали штраф правовірним. Верховний Суд залишив судові рішення без змін.

Оцінка ВС. Сплата пов’язаною особою ПДВ за експортними операціями за іншою ставкою, ніж базова (основна), яка установлена ПК, є ознакою контрольованої операції. Незважаючи на те, що платник податку при здійсненні контрольованої операції сплачував ПДВ за базовою (основною) ставкою. Аналогічні правові наслідки настають і в разі сплати пов’язаною особою податку на репатріацію відповідно до положень статті 160 ПК.

Постанова ВС від 18.01.2021 у справі № 804/2326/16


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Строки і порядок реєстрації податкових накладних

Реєстрація податкових накладних обов'язкова, адже без неї вони фактично недійсні. А ще ― загрожує штрафом несвоєчасна реєстрація податкових накладних. Однак в умовах воєнного стану правила дещо змінилися. В огляді експерт розбирає строки реєстрації податкових накладних, порядок реєстрації податкових накладних та граничний термін реєстрації податкових накладних
235328

Бухгалтерський та податковий облік експортних операцій

Як розпочати експорт товарів, про його документальне оформлення, дата визнання доходу від експорту товарів, вплив умов Інкотермс, курсові різниці та інші облікові нюанси експортних операцій, а також оподаткування експортних операцій – у цьому огляді
80420

Податок на додану вартість

В аналітиці експерт розбирає, що таке ПДВ, все про ПДВ 2024 – ставки, платники, бюджетне відшкодування, податкові пільги, призупинення перебігу строків давності, звільнення від ПДВ товарів, необхідних на фронті
74495

Штраф за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної

ПДВ, безумовно, є найбільш штрафонебезпечним податком, що вимагає складного обліку та адміністрування. У цьому огляді ми розглянемо можливі штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних або коригування розрахунків
59704

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді