Федерація роботодавців просить внести корективи щодо діяльності Бюро економічної безпеки: які

⚡️ ЗРАЗКИ ЗАРПЛАТНИХ ВІДОМОСТЕЙ, ЩО ВБЕРЕЖУТЬ ВІД ШТРАФІВ ⚡️

Президент підписав Закон «Про Бюро економічної безпеки України» № 1150-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 28.01.2021.

Федерація роботодавців просить внести корективи щодо діяльності Бюро економічної безпеки: які

На законодавчому рівні триває підготовка відповідних проєктів щодо запровадження діяльності Бюро економічної безпеки України (далі — БЕБ). Зокрема, 03.02.2021 Парламент підтримав у першому читанні законопроєкт від 25.08.2020 № 3959-1 про зміни до адміністративного та кримінального законодавства щодо запровадження діяльності БЕБ.

Федерація роботодавців України (далі — ФРУ) вважає, що законопроєкт під час підготовки до другого читання потребує внесення суттєвих коректив. А саме:

1. У законопроекті № 3959-1 запропоновано внести зміни до статті 222-2 Кримінального кодексу України (далі — КК), які передбачають кримінальну відповідальність за шахрайство з ПДВ. Але чинне кримінальне законодавство містить достатню кількість заходів для належного реагування на запропоноване діяння. Тому цю норму в законопроєкті слід скасувати.

2. Пропонують передати у підслідність БЕБ розслідування кримінальних правопорушень за певним переліком статей КК, який, на переконання ФРУ, не є достатнім. Наприклад, шахрайство, вчинене у великих або особливо великих розмірах, організованою групою, з використанням комп’ютерної техніки (ч. 3 і 4 ст. 190 КК), привласнення та розтрата чужого майна (ч. 1, 3-5 ст. 191 КК), як свідчать звернення підприємств до ФРУ, складають значну частку саме економічних злочинів, але до переліку їх не включено. Тому ФРУ пропонує значно розширити цей перелік, одночасно виключивши відповідні статті з підслідності Нацполіції та інших правоохоронних органів.

3. Законопроект №3959-1 не містить будь-яких положень, які б зобов’язували прокурорів, у разі внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей про злочини, що віднесені до підслідності БЕБ, визначати у певні терміни підслідність кримінальних проваджень щодо таких злочинів із урахуванням пріоритетності саме БЕБ.

За інформацією ФРУ


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Міжнародний день бухгалтера 2024

Міжнародний день бухгалтера, або Міжнародний день бухгалтерії — професійне свято бухгалтерів, яке відзначаємо щорічно 10 листопада. Тобто вже невдовзі :) Спеціально до свята ми підготували для вас п'ять порад, як незвично провести цей день. Вам більше не доведеться забивати у пошуковику запити на кшталт «міжнародний день бухгалтера листівки», «міжнародний день бухгалтера картинки» або «привітання міжнародний день бухгалтера». Ми підготували для вас ексклюзив ― листівки з привітанням, які зможете поширити в соцмережах або надіслати колегам у месенджерах. Обов'язково скачайте!
3309

Індекс інфляції на 2024 рік

У статті знайдете актуальний індекс інфляції та індекс споживчих цін 2024 у таблицях
200060

Табель обліку робочого часу на 2024 рік

Про те, як відобразити лікарняні в табелі обліку робочого часу, щорічну відпустку і декретну відпустку, а також про особливості складання табелю та планування робочого часу у воєнний час – у консультації. Скачайте шаблон і зразок табеля обліку робочого часу 2024
205036

Договір про надання послуг зразок

У суб’єктів господарювання під час господарської діяльності доволі часто виникає потреба отримати послуги (аудиторські, юридичні, експедиторські тощо) від інших осіб. У таких випадках сторони застосовують договір про надання послуг. У консультації розглянемо оформлення договору про надання послуг
96424

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді