Федерація роботодавців просить внести корективи щодо діяльності Бюро економічної безпеки: які

⚡️ ЗРАЗКИ ЗАРПЛАТНИХ ВІДОМОСТЕЙ, ЩО ВБЕРЕЖУТЬ ВІД ШТРАФІВ ⚡️

Президент підписав Закон «Про Бюро економічної безпеки України» № 1150-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 28.01.2021.

Федерація роботодавців просить внести корективи щодо діяльності Бюро економічної безпеки: які

На законодавчому рівні триває підготовка відповідних проєктів щодо запровадження діяльності Бюро економічної безпеки України (далі — БЕБ). Зокрема, 03.02.2021 Парламент підтримав у першому читанні законопроєкт від 25.08.2020 № 3959-1 про зміни до адміністративного та кримінального законодавства щодо запровадження діяльності БЕБ.

Федерація роботодавців України (далі — ФРУ) вважає, що законопроєкт під час підготовки до другого читання потребує внесення суттєвих коректив. А саме:

1. У законопроекті № 3959-1 запропоновано внести зміни до статті 222-2 Кримінального кодексу України (далі — КК), які передбачають кримінальну відповідальність за шахрайство з ПДВ. Але чинне кримінальне законодавство містить достатню кількість заходів для належного реагування на запропоноване діяння. Тому цю норму в законопроєкті слід скасувати.

2. Пропонують передати у підслідність БЕБ розслідування кримінальних правопорушень за певним переліком статей КК, який, на переконання ФРУ, не є достатнім. Наприклад, шахрайство, вчинене у великих або особливо великих розмірах, організованою групою, з використанням комп’ютерної техніки (ч. 3 і 4 ст. 190 КК), привласнення та розтрата чужого майна (ч. 1, 3-5 ст. 191 КК), як свідчать звернення підприємств до ФРУ, складають значну частку саме економічних злочинів, але до переліку їх не включено. Тому ФРУ пропонує значно розширити цей перелік, одночасно виключивши відповідні статті з підслідності Нацполіції та інших правоохоронних органів.

3. Законопроект №3959-1 не містить будь-яких положень, які б зобов’язували прокурорів, у разі внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей про злочини, що віднесені до підслідності БЕБ, визначати у певні терміни підслідність кримінальних проваджень щодо таких злочинів із урахуванням пріоритетності саме БЕБ.

За інформацією ФРУ


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразкова добірка: Документи для призначення та виплати лікарняних і декретних

Зразки наказів, повідомлень і протоколу допоможуть задокументувати: призначення уповноважених із питань оплати непрацездатності, засідання уповноважених, виплату лікарняних і декретних, відмову у виплаті, комунікації з працівниками й ПФУ
29

Прожитковий мінімум 2025: розмір, таблиця

Прожитковий мінімум — це показник, який використовується у розрахунках різних соціальних виплат, наприклад пенсій, допомоги з безробіття, аліментів. Його використовують також і в оподаткуванні. Усе, що варто знати про прожитковий мінімум у 2025 році, — в огляді
1219

Держбюджет 2025

19 листопада ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Це вже третій бюджет країни за час повномасштабного вторгнення рф із найбільшими видатками та дефіцитом бюджету за всю історію країни. Проте Уряд запевняє, що бюджет є збалансованим. На які показники він спирається та що очікує українців в умовах воєнного стану — в огляді
645

Мінімальна зарплата 2025

ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Яка мінімальна заробітна плата очікується в 2025 році та на які показники вона вплине — розповімо у статті
2186

Інвентаризаційні чеклісти: скачайте, роздрукуйте і позначайте, що вже зробили

Якщо проводити інвентаризацію хаотично, вона може затягнутися так, що доведеться сидіти за роботою і в новорічну ніч. Щоб зробити все чітко і правильно, скористайтеся підказками від експертів «Головбуха». Скачуйте і дійте за списком!
4932

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді