Дотримання платником принципу «витягнутої руки» перевірятимуть за новим Порядком

Мінфін виклав у новій редакції Порядок проведення перевірки з питань дотримання платником податків принципу «витягнутої руки».

Перевірку дотримання принципу «витягнутої руки» проводять за наявності підстав, визначених підпунктами 39.5.2.1, 78.1.2, 78.1.5, 78.1.14 Податкового кодексу України.

Дотримання платником принципу «витягнутої руки» перевірятимуть за новим Порядком

Платник податків під час перевірки зобов’язаний надати контролерам документи, пов’язані із предметом перевірки, протягом 10 робочих днів з дати початку перевірки.

Контролери мають право отримувати від платника додаткові документи та/або інформацію щодо:

  • здійснення фінансово-господарських операцій, пов’язаних із контрольованою операцією;
  • господарських операцій із непов’язаними особами, що можуть визнаватись зіставними з контрольованою операцією;
  • підтвердження або спростування інформації, наведеної платником у поданомуЗвіті про контрольовані операції, документації з трансфертного ціноутворення, глобальній документації з трансфертного ціноутворення (майстер-файлі);
  • даних, зазначених у Звіті у розрізі країн міжнародної групи компаній, до якої входить платник;
  • інших документів та інформації, необхідних для встановлення відповідності умов контрольованої операції принципу «витягнутої руки»
  • письмові пояснення від посадових (службових) осіб платника з питань, що стосуються предмета перевірки, та їх документальне підтвердження.

Такі документи платник надає на усний запит в узгоджений строк.

Якщо на усний запит платник не надав документи, контролери направляють письмовий запит. Зазначені у письмовому запиті документи та/або інформація, а також пояснення надаються платником податків протягом 15 робочих днів з дати отримання запиту.


Наказ Мінфіну від 15.01.2021 № 16


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Витрати майбутніх періодів: що врахувати при складанні фінансової звітності

Витрати майбутніх періодів не часто можна побачити у бухгалтерському балансі. Однак для них відведено аж цілий рядок. Що таке витрати майбутніх періодів та чи можна обійтися без них? Чим витрати майбутніх періодів відрізняються від авансу за послуги? Чи є витрати майбутніх періодів у фінансовій звітності за МСФЗ? Відповідні на ці питання — знайдете у консультації
48971

Соціальні відпустки у 2025 році

В огляді мова піде про соціальні відпустки. У фокусі ― соціальні відпустки на дітей, тривалість таких відпусток, соціальні відпустки під час воєнного стану, додаткові соціальні відпустки
24020

Ліцензія на алкоголь 2025: вартість, документи, відповідальність

Кому потрібні ліцензії на оптову та роздрібну торгівлю алкоголем, скільки за них треба платити та які документи зібрати за оновленими правилами 2025 року, бланки заяв та порядки їхнього заповнення, бухгалтерський облік таких ліцензій — у статті
82135

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді