Сплата ЄСВ ФОП і роботодавцями: коротко про найголовніші моменти

⚡️ ЕКСКЛЮЗИВНО: ЗРАЗКИ ЗАПОВНЕННЯ ЄДИНОЇ ЗВІТНОСТІ 2021 ⚡️

1. ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

2. Обов’язки платників ЄСВ виникають у ФОП, у тому числі спрощенців, членів фермерського господарства та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність з дня їх державної реєстрації/ з початку провадження діяльності та припиняються після державної реєстрації закриття (припинення) ФОП/припинення відповідної діяльності. При цьому ЄСВ потрібно сплатити за місяць, у якому відбулася така реєстрація/припинення.

Сплата ЄСВ ФОП і роботодавцями: коротко про найголовніші моменти

3. Юридична особа, ФОП або фізична особа не може сплатити грошове зобов’язання по ЄСВ за інших осіб.

4. У разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати ЄСВ до платника застосовують фінансові санкції, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку ЄСВ, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність.

5. Розстрочення та відстрочення заборгованості зі сплати ЄСВ не передбачено. Заборгованість не підлягає списанню.

6. Строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені з ЄСВ не застосовують.

7. Платнику, у якого виник борг, надсилають вимогу про сплату недоїмки. На погашення вказаних у вимозі сум платнику є 10 к. дн. У разі не погашення узгодженого боргу з ЄСВ, податківці надсилають до органів державної виконавчої служби вимоги про сплату недоїмки.

Боржникам-приватним підприємцям особливо слід пам’ятати про те, що одним із джерел погашення боргів перед державою є особисте майно приватного підприємця, що ставить під загрозу добробут власної сім’ї. Також до боржників-підприємців та посадових осіб підприємств боржників вживаються заходи щодо тимчасових обмежень у праві виїзду за кордон.

8. Працівник має право знати свій страховий стаж і сплачений за нього ЄСВ. На вимогу найманого працівника – застрахованої особи, на користь якої роботодавець сплачує ЄСВ, такий роботодавець зобов’язаний пред'являти повідомлення про взяття на облік такого працівника як платника ЄСВ та надавати інформацію про, в тому числі у письмовій формі.

9. Дізнатися про наявність/відсутність заборгованості з ЄСВ можна, якщо особисто звернутися до ДПС з відповідною письмовою заявою, або безпосередньо переглянути інформацію щодо заборгованості зі сплати єдиного внеску в «Електронному кабінеті платника», обравши в меню приватної частини кабінету «Стан розрахунків з бюджетом».

10. Роботодавець, який не сплачував ЄСВ, створив найманому працівникові проблеми з нарахуванням пенсії. Відновлення прав особи на отримання пенсії та виплат у повному обсязі відбудеться після погашення роботодавцем заборгованості з ЄСВ.

11. ФОПи незалежно від обраної системи оподаткування мають право на отримання матеріального забезпечення та соціальних послуг за умови сплати ЄСВ, у тому числі, лікарняних та декретних за рахунок коштів Фонду соцстраху.

За інформацією ГУ ДПС у Хмельницькій області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Об’єднаний звіт з ЄСВ та ПДФО (Податковий розрахунок): оновлено

У консультації розглянемо особливості заповнення звіту та його додатків, коли та який із них подавати, як бути з порожніми додатками, а також останні зміни в чинній формі Податкового розрахунку
647431

Сплата ЄСВ ФОП у 2025 році

Усі фізособи-підприємці є платниками єдиного соціального внеску «за себе». Як він сплачуватиметься у 2025 році – у цьому огляді
32204

Сплата ЄСВ у 2025 році

Єдиний соціальний внесок сплачують роботодавці за своїх працівників після нарахування заробітної плати, винагороди за цивільно-правовими договорами, а також деяких інших виплати. Ще його сплачують фізособи-підприємці — «за себе». Все про ЄСВ — в огляді
6559

ЄСВ: ставки, сплата, строки звітування

Єдиний соціальний внесок (ЄСВ), як постановляє Закон про ЄСВ, сплачують роботодавці за своїх працівників, коли нараховують заробітну плату, винагороди за цивільно-правовими договорами, а також деякі інші виплати. Ще його сплачують «за себе» фізособи-підприємці. Усе про останні зміни щодо ЄСВ – читайте у статті
139434

Як відобразити простій і відпустку за свій рахунок у Податковому розрахунку з ПДФО, ВЗ та ЄСВ

Відпустка за свій рахунок та простій стали поширеними явищами. Як рахувати ЄСВ у такі місяці та скласти Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ — покажемо на зразках і прикладах у консультації
69518

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді