Коли ФОПам-спрощенцям вперше подавати Додаток 1 єдиної звітності з даними про ЄСВ

UA RU

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

ФОП-єдинники 1-2 груп подають декларацію платника єдиного податку — фізичної особи — підприємця (далі — Декларація) у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду. В ній відображають обсяг отриманого доходу, щомісячні авансові внески, а також відомості про суми нарахованого, обчисленого і сплаченого ЄСВ.

Коли ФОПам-спрощенцям вперше подавати Додаток 1 єдиної звітності з даними про ЄСВ

Єдинники 3 групи подають Декларацію у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду. Тобто протягом 40 к. дн., що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

Наказом Мінфіну від 09.12.2020 № 752, який набрав чинності 01.01.2021 (далі — Наказ № 752) форму Податкової декларації платника єдиного податку, доповнили додатком 1 «Відомості про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску» (далі — Додаток 1).

Додаток 1 є невід’ємною частиною Декларації. Його подають ФОПи-єдинники 1-3 групи платники ЄСВ.

За податкові звітні періоди 2021 року Декларацію потрібно подавати за новою формою, затвердженою наказом № 752.

Періодом, за який платники ЄСВ, зокрема, ФОП подають звітність до контролюючого органу (звітним періодом), є календарний рік (абз. 5 част. 8 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2021 № 2464-VI).

Тож виходить, єдинники 1-2 груп вперше подають додаток 1 у складі Декларації за 2021 рік, граничний термін подання якого — до 01.03.2022.

ФОП-єдинники 3 групи подають додаток 1 у складі Декларації за IV квартал 2021 року у термін до 09.02.2022.

За інформацією ГУ ДПС у Черкаській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12036

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52419

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34021

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді