☀️ ЯК РОЗРАХОВУВАТИ ВІДПУСКНІ У 2021 РОЦІ ☀️
Парламент прийняв Закон (законопроєкт від 19.06.2020 № 3695), за яким відпустку при народженні дитини тривалістю до 14 к. дн. за рахунок роботодавця надаватимуть одній із перелічених осіб:
- чоловіку, дружина якого народила дитину;
- батьку дитини у разі, якщо він не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, але які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки;
- бабі або діду, або іншому повнолітньому родичеві дитини, який фактично доглядає за дитиною, якщо мати (батько) дитини є одинокою матір’ю (батьком).
Законом визначено відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку як рівне право кожного з батьків дитини (матері та батька).
Відповідні зміни внесено в статті 179, 181 КЗпП та статті 18, 20 Закону України «Про відпустки».
Законом також доповнили:
- положення статті 182-1 КЗпП та статті 19 Закону України «Про відпустки» щодо права працівників обох статей, які мають дітей або повнолітню дитину — особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, на додаткову відпустку;
- положення статті 51 КЗпП щодо можливості встановлення скороченої тривалості робочого часу для чоловіків, які мають дітей віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, та батьків, що виховують дітей без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі).
- ✍ Які вимоги до заповнення листка непрацездатності
- ✍ Як відбувається перевірка правильності заповнення лицьового боку листка непрацездатності
- ✍ Які відмітки про порушення режиму у листку непрацездатності
- ✍ Як заповнювати графу «Звільнення від роботи» у листку непрацездатності
- ✍ Як заповнювати листок непрацездатності в інших випадках
- ✍ Чи оплачувати листок непрацездатності, у якому виявили помилку
- ✍ Як оформити дублікат листка непрацездатності