Якщо унаслідок зміни адміністративно-територіального устрою змінилась адміністративно-територіальна одиниця, на території якої перебуває об'єкт оподаткування, тоді повідомлення № 20-ОПП подають з ознакою «3 — зміна відомостей про об'єкт оподаткування». У графах 6-7 повідомлення № 20-ОПП зазначають код та назву населеного пункту — адміністративного центру новоствореної територіальної громади згідно з Класифікатором об'єктів адміністративно-територіального устрою України (КОАТУУ). Тому із впровадженням Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад (КАТОТТГ) ведення КОАТУУ буде припинено. Але у перехідний період для заповнення повідомлення № 20-ОПП може використовуватись КОАТУУ.
Такий порядок заповнення граф 6-7 повідомлення № 20-ОПП діятиме до завершення перехідного періоду — до запровадження нового Кодифікатора.
КАТОТТГ — національний реєстр адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад України, введений 26.11.2020 наказом Мінрегіону від 26.11.2020 № 290.
Нова чинна редакція кодифікатора затверджена Мінрегіоном 12.01.2021.
За ведення електронного реєстру відповідає Мінрегіон.
В новому Кодифікаторі адміністративно-територіальні одиниці поділені на 5 рівнів:
- перший рівень — області, Автономна Республіка Крим, міста, що мають спеціальний статус (Київ та Севастополь);
- другий рівень — райони в областях та в Автономній Республіці Крим;
- третій рівень — територіальні громади (в областях та в АРК);
- четвертий рівень — міста, села, селища (населені пункти);
- додатковий рівень — райони в містах (в тому числі в містах, що мають спеціальний статус).
Податків два — звіт один. Це про об’єднану звітність з ПДФО та ЄСВ. За рік кількість звітів скоротиться принаймні на один. З’ясуємо, як заповнювати нову форму, коли за нею звітувати, чи зміниться звітний період.
Адміністративно-територіальні одиниці також поділені за категорією, кожна категорія має своє однолітерне скорочення:
- О — області та АРК;
- К — міста, що мають спеціальний статус (Київ та Севастополь);
- Р — райони в областях та в АРК;
- Н — територіальні громади;
- М — міста;
- Т — селища міського типу;
- С — села;
- Х — селища;
- В — райони в містах.
Код адміністративно-територіальної одиниці складається із літер «UA» (код України за ISO 3166-1), за якими слідують 17 цифр:
UA|00|РР|ГГГ|ППП|ММ|УУУУУ — де:
Перші дві цифри — це код адміністративно-територіальної одиниці першого рівня (області, АРК або міста зі спеціальним статусом), при чому він збігається із кодом, який ця одиниця мала в КОАТУУ.
Наступні дві цифри — це код району.
Наступні три цифри — це код територіальної громади.
Ще три наступні цифри— це код населеного пункту.
Подальші дві цифри є кодом району в місті.
Останні п'ять цифр є унікальним ідентифікатором об'єкту.
Якщо якась із частин коду незастосовна до конкретної одиниці (наприклад код району в місті є незастосовним для територіальних громад), то в цій частині коду ставлять нулі. Наприклад село Нові Безрадичі має код «UA32120070080094229», і в цьому коді два нулі на одинадцятій та дванадцятій позиції (виділені жирним шрифтом) є кодом району в місті, і там стоять саме нулі, оскільки код району в місті не застосовують до сіл.
Список кодів областей (перші дві цифри коду КАТОТТГ — 00 у таблиці) повністю співпадає зі списком кодів КОАТУУ для областей.
За інформацією ГУ ДПС у Донецькій області