Решетова Ольга, головний редактор Експертус Головбух |
Квартальну звітність подали, час братися за роботу над помилками. Навіть урядовцям стало ясно, що спроба об’єднати звітність з ПДФО і ЄСВ в один квартальний звіт провалилася. Підприємці з бухгалтерами засипали органи контролю критикою. Та й що казати — млинець вийшов кривенький, а піч не топлена. Скільки довелося уточнювати, домислювати, пристосовувати, щоб заповнити. А тоді ще й намучилися, подаючи, — то квитанції не приходили, то податківці завертали звіт без нормального пояснення, що не так.
Данило Гетманцев ініціював створення робочої групи, щоб спростити звіт. ПФУ презентував законопроєкт, яким пропонує зробити звітність щомісячною. А деякі депутати взагалі пропонують її скасувати, бо неможливо з таким дивом впоратися. Побачимо, що зрештою вирішать. А поки дамо інструкцію, як виправити помилки у старій і новій звітності з ПДФО та ЄСВ . Озбройтеся також прикладами реальних помилок і зразками, їх виправлення .
Неправильно нарахували зарплату чи відпускні? Не біда, підкажемо, як виправити записи в обліку. Дізнайтеся, коли можна утримати зарплату працівника після помилки бухгалтера і якими документами оформити коригування у бухгалтерських регістрах.
Щоб не припускатися помилок у документах на відрядження, скористайтеся готовими чеклістами для перевірки. Є 5 помилок, через які документи визнають недійсними. Тоді постраждають і підприємство, і працівники, а можливо, і з ПДВ будуть проблеми. А за чеклістами ви швидко виявите проблемні місця й убезпечитеся від проблем.
Ми підготували для вас також приклади розрахунку аліментів у 2021 році. Інструкція з правилами і зразком РК допоможе коригувати і декларувати компенсувальні ПДВ-зобов’язання. Аналітична стаття підкаже, чи можна уникнути планової документальної перевірки через підозрілий ПДВ.