З 11.07.2021 стартує кампанія з оновлення інформації про бенефіціарів

UA RU

Вносимо відомості про кінцевого бенефіціара: ПІДКАЗКИ ↪️

Мінфін видав наказ «Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності» від 19.03.2021 № 163. Наказ опублікований в газеті «Урядовий кур'єр» від 11.06.2021 року і запрацює із 11.07.2021.

Тобто старт компанії з оновлення інформації про власників в ЄДР почнеться з 11.07.2021. Останній день для подання документів припадає на 10.10.2021, а це неділя. Тому скоріш за все виконати вимогу потрібно буде до 08.10.2021 включно. Але можливо Мін’юст надасть роз’яснення з цього приводу.

Структура власності є офіційним документом, який з метою встановлення кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи в обов’язковому порядку надають державному реєстратору.

Структуру власності готують в довільній формі і вона є схематичним зображенням, на якому відображають всіх осіб, які прямо чи опосередковано володіють юридичною особою самостійно чи спільно з іншими особами. У структурі власності потрібно зазначити розмір участі кожного з власників, а також вказати осіб, які незалежно від формального володіння мають можливість значного впливу на керівництво чи діяльність юридичної особи. Крім того, необхідно зазначати опис здійснення та характер вирішального впливу кінцевого бенефіціарного власника на діяльність юридичної особи.

Якщо відомості щодо кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи чітко не відслідковуються за даними ЄДР, до схематичного зображення необхідно також додати офіційні документи, що підтверджують можливість здійснювати такий вирішальний вплив.

Зразки складання схематичного зображення структури власності оприлюднені на офіційному веб-сайті Мінфіну, ознайомитися з ними можете у файлі нижче.

За інформацією Мінфіну


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240842

Акцизний податок 2025: товари, ставки, розрахунок

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану — у цьому огляді
103668

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14072

Плата за землю 2025: ставки, пільги, розрахунок

Плата за землю стосується всіх, хто має зареєстровану на себе земельну ділянку чи орендує її у держави або місцевої громади. Звільнення від сплат цього податку чутливе до нюансів господарського використання землі. Про те, як нараховується земельний податок з фізосіб у 2025 році, у т.ч. й щодо тимчасово окупованих земель та територій бойових дій, — в огляді
113528

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді