Надомна та дистанційна робота: коли письмовий договір не укладають

Первинка. Податки. Зарплата. Перевірки СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️

Лист Мінекономіки від 04.05.2021 № 4712-06/26182-07

Надомна та дистанційна роботи визначені статтями 60-1 і ст. 60-2 Кодексу законів про працю (далі — КЗпП). Ці норми допускають можливість переведення працівника на інший режим роботи.

Надомна та дистанційна робота

Водночас зазначені статті не містять обов'язку роботодавця переводити працівників на інший режим роботи з ініціативи працівника. У зв'язку з цим таке переведення, на думку фахівців Мінекономіки, може бути здійснено лише у разі згоди на це роботодавця.

При укладенні трудового договору про надомну та дистанційну роботу додержання письмової форми такого договору є обов’язковим (ч. 1 ст. 24 КЗпП).

Проте визначені випадки, коли можна запровадити надомну та дистанційну роботу наказом роботодавця без укладення письмового трудового договору:

  • загроза поширення епідемії, пандемії;
  • необхідність самоізоляції працівника у випадках, встановлених законодавством;
  • загроза збройної агресії;
  • надзвичайна ситуації техногенного, природного чи іншого характеру.

З таким наказом (розпорядженням) працівника ознайомлюють протягом двох днів з дня його прийняття, але до запровадження надомної роботи. У такому разі норми частини третьої статті 32 КЗпП не застосовують (ч. 8 ст. 60-1 та ч. 11 ст. 60-2 КЗпП).

Тому фахівці Міністерства вважають, що перевести працівника з його ініціативи на надомну або дистанційну роботу без обов'язкового укладення відповідного трудового договору в письмовій формі можна у випадках, зазначених у частині восьмій статті 60-1 та частині одинадцятій статті 60-2 КЗпП.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Норми тривалості робочого часу 2025

У статті знайдете календар робочого часу 2025 для 5-денки та 6-денки та іншу доречну інформацію для планування часу, наприклад, про облік робочого час в реаліях воєнного часу
4224

Зразкова добірка: Документи для призначення та виплати лікарняних і декретних

Зразки наказів, повідомлень і протоколу допоможуть задокументувати: призначення уповноважених із питань оплати непрацездатності, засідання уповноважених, виплату лікарняних і декретних, відмову у виплаті, комунікації з працівниками й ПФУ
101

Прожитковий мінімум 2025: розмір, таблиця

Прожитковий мінімум — це показник, який використовується у розрахунках різних соціальних виплат, наприклад пенсій, допомоги з безробіття, аліментів. Його використовують також і в оподаткуванні. Усе, що варто знати про прожитковий мінімум у 2025 році, — в огляді
1272

Держбюджет 2025

19 листопада ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Це вже третій бюджет країни за час повномасштабного вторгнення рф із найбільшими видатками та дефіцитом бюджету за всю історію країни. Проте Уряд запевняє, що бюджет є збалансованим. На які показники він спирається та що очікує українців в умовах воєнного стану — в огляді
677

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді